Scores & Schedule Close keyboard_arrow_down
Full Athletic Schedule keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

All-Time All-Americans by Sport

Baseball
Lee Guetterman
• 1981 - NAIA (Second-Team) - Pitcher

Sid Bream
• 1981 - NAIA (First-Team) - First Base
• 1981 - NABC (First-Team) - First Base

Renard Brown
• 1981 - NAIA (First-Team) - Left Field

Doug Smith                        
• 1982 - NAIA (Honorable Mention) - Pitcher

Darrell Manuel                 
• 1983 - NAIA (Second-Team) - Right Field

Keith Butler
• 2000 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - Outfield
• 2000 - Baseball America (First-Team Freshman) - Outfield

Joey Monahan                 
• 2000 - Baseball America (Second-Team Freshman) - Shortstop

Aaron Grijalva
• 2005 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - First Base

Tyler Bream
• 2009 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - Third Base

Alex Close
• 2012 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - First Base
• 2012 - NCBWA (First-Team Freshman) - First Base

Ryan Seiz
• 2014 - ACBA (Second-Team) - Second Base
• 2014 - Collegiate Baseball News (Second-Team) - Second Base
• 2014 - NCBWA (Second-Team) - Second Base

Parker Bean
• 2014 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - Pitcher

Jared Lyons
• 2015 - Collegiate Baseball News (Third-Team) - Pitcher

D.J. Artis
• 2016 - Collegiate Baseball News (First-Team Freshman) - Outfielder
• 2016 - NCBWA (Second-Team Freshman) - Outfielder
• 2016 – Baseball America (Second-Team Freshman) - Outfielder
• 2016 – Perfect Game/Rawlings College Baseball (Second-Team Freshman) – Outfielder
• 2017 – Baseball America (Third-Team) – Outfielder
• 2017 - NCBWA (Third-Team) - Outfielder
• 2017 – D1Baseball.com (Second-Team) - Outfielder

Cross Country (Both Men’s and Women’s)
Marty Frisk
• 1978 - NCCAA (Eighth Place) - Men’s

Ricky Wilson
• 1980 - NCCAA (Fourth Place) - Men’s

Robert Bracken
• 1980 - NCCAA (11th Place) - Men’s

Rick Horn
• 1980 - NCCAA (12th Place) - Men’s

Johnnie Engelhardt
• 1983 - NCAA Division II (12th Place) - Men’s

Renee Viertel
• 1985 - NCAA Division II (16th Place) - Women’s

Gregg Vaughn
• 1985 - NCAA Division II (28th Place) - Men’s

Lori Lingenfelter
• 1987 - NCAA Division II (27th Place) - Women’s

Annie Fairchild
• 1987 - NCAA Division II (10th Place) - Women’s

Josh McDougal
• 2004 - NCAA Division I (13th Place) - Men’s
• 2005 - NCAA Division I (Fifth Place) - Men’s
• 2006 - NCAA Division I (27th Place) - Men’s
• 2007 - NCAA Division I National Champion - Men’s

Sam Chelanga
• 2008 - NCAA Division I (Second Place) - Men’s
• 2009 - NCAA Division I National Champion - Men’s
• 2010 - NCAA Division I National Champion - Men’s

Evans Kigen
• 2009 - NCAA Division I (20th Place) - Men’s
• 2010 - NCAA Division I (31st Place) - Men’s

Ednah Kurgat
• 2015 - NCAA Division I (12th Place) - Women’s

Field Hockey
Natalie Barr

• 2015 – Longstreth/NFHCA Division I (Third-Team) – Forward

Serena Barr
• 2016 – Longstreth/NFHCA Division I (Second-Team) – Defender

Football
Scott Goetz
• 1977 - Churchmen’s (Second-Team) - Offensive Line

Kim Raynor
• 1977 - Churchmen’s (Second-Team) - Running Back
• 1978 - Churchmen’s (First-Team) - Running Back

Dave Hertzler
• 1978 - Churchmen’s (Second-Team) - Free Safety

Ed Landis, Jr.
• 1978 - Churchmen’s (Second-Team) - Nose Guard

Rupert Wright
• 1978 - Churchmen’s (First-Team) - Offensive Line

Rod Gladfelter
• 1978 - Churchmen’s (Second-Team) - Defensive Back

Steve Kearns
• 1978 - Churchmen’s (Second-Team) - Tight End

Mike Forslund
• 1981 - NAIA (Honorable Mention) - Quarterback

Greg Mosely
• 1981 - NAIA (Honorable Mention) - Running Back
• 1981 - Associated Press Little All-American (Honorable Mention) - Running Back

Mitchell Clark
• 1982 - NAIA (First-Team) - Running Back

John Sanders
• 1982 - AFCA (Kodak-First-Team) - Linebacker
• 1982 - NAIA (Honorable Mention) - Linebacker

Earl Rector
• 1983 - NAIA (First-Team) - Tight End

Fred Banks
• 1984 - Associated Press Little All-American (Honorable Mention) - Wide Receiver

Kelvin Edwards
• 1985 - National Strength Coaches Association (First-Team) - Wide Receiver
• 1985 - Associated Press Little All-American (Honorable Mention) - Wide Receiver

Winfred Hogans
• 1985 - Associated Press Little (First-Team) - Offensive Line

Steve Clark
• 1985 - Associated Press Little (First-Team) - Defensive Back

Joe Seamster
• 1985 - Associated Press Little (First-Team) - Defensive Back

Mark Mathis
• 1986 - AFCA (Kodak-First-Team) - Cornerback
• 1986 - Football Gazette (Second-Team) - Cornerback

Mickey Paige
• 1987 - Football Gazette (First-Team) - Linebacker
• 1988 - Football Gazette (Third-Team) - Linebacker

Paul Johnson
• 1988 - Football Gazette (Honorable Mention) - Quarterback

Eric Green
• 1989 - Associated Press (Second-Team) - Tight End

Donald Smith
• 1989 - Sports Network (Second-Team) - Cornerback

Keith Hatcher
• 1990 - Associated Press (Second-Team) - Offensive Line

Pat Nelson
• 1991 - Associated Press (Second-Team) - Wide Receiver

Andrew McFadden
• 1995 - Football Gazette (First-Team) - Return Specialist
• 1995 - Sports Network (First-Team) - Return Specialist

David Long
• 1995 - Football Gazette (Third-Team) - Linebacker

Tony Dews
• 1995 - Football Gazette (First-Team) - Tight End

Sedrick Watkins
• 1995 - Football Gazette (Honorable Mention) - Defensive Back

Damon Bomar
• 1996 - Football Gazette (Third-Team) - Linebacker

Craig Henry
• 1996 - Football Gazette (Honorable Mention) - Defensive Back

Jesse Riley
• 1996 - Football Gazette (Honorable Mention) - Linebacker
• 1997 - Football Gazette (Second-Team) - Linebacker
• 1998 - Associated Press (First-Team) - Linebacker
• 1998 - Football Gazette (Second-Team) - Linebacker

Rodney DeGrate
• 1997 - Football Gazette (Second-Team) - Defensive Line
• 1997 - Sports Network (Third-Team) - Defensive Line

Stacy Nobles
• 1997 - Football Gazette (Honorable Mention) - Running Back
• 1998 - Football Gazette (Honorable Mention) - Running Back
• 1999 - Football Gazette (Honorable Mention) - Running Back

Torrey Rush
• 1997 - Football Gazette (Honorable Mention) - Defensive Back
• 1998 - Football Gazette (Honorable Mention) - Defensive Back

Trey Sartin
• 1997 - Football Gazette (Honorable Mention) - Offensive Line

Jerome Wicker
• 1997 - Football Gazette (Honorable Mention) - Defensive Line

Ulysses Moore
• 1998 - Football Gazette (Honorable Mention) - Offensive Line

Billy Seals
• 1999 - Football Gazette (Honorable Mention) - Linebacker

Jason Wells
• 2000 - Football Gazette (First-Team) - Defensive End

Biff Parson
• 2000 - Football Gazette (Honorable Mention) - Quarterback

Jay Kelley
• 2001 - Football Gazette (Honorable Mention) - Kicker

Dre Barnes
• 2001 - Football Gazette (Honorable Mention) - Running Back

Dan Pope
• 2007 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Long Snapper
• 2008 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Long Snapper

Marshal Ausberry
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Offensive Line

Patrick Calvary
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Cornerback

Wynton Jackson
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Punt Returner

Eddie Pinigis
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Offensive Line

Vince Redd
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Linebacker

Rashad Jennings
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Running Back
• 2008 - Associated Press (First-Team) - Running Back
• 2008 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Running Back
• 2008 - Sports Network (First-Team) - Running Back
• 2008 - Walter Camp Foundation (First-Team) - Running Back

Dominic Bolden
• 2007 - Sports Network (Honorable Mention) - Kickoff Returner
• 2008 - Sports Network (Third-Team) - Punt Returner

Mike Godsil
• 2008 - Sports Network (Honorable Mention) - Offensive Line

Matt Bevins
• 2009 - Associate Press (First-Team) - Kicker
• 2009 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Kicker
• 2009 - Sports Network (First-Team) - Kicker
• 2009 - Walter Camp Foundation (First-Team) - Kicker
• 2010 - CSN Sweet 63 (First-Team) - Kicker
• 2010 - Phil Steele Postseason (First-Team) - Kicker
• 2010 - Sports Network (First-Team) - Kicker
• 2010 - Walter Camp Foundation (First-Team) - Kicker
• 2010 - Associated Press (Second-Team) - Kicker

Asa Chapman
• 2010 - Phil Steele Postseason (Fourth-Team) - Defensive Line

Mike Brown
• 2009 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Wide Receiver
• 2010 - CSN Sweet 63 (First-Team) - Quarterback

Chris Summers
• 2010 - CSN Sweet 63 (First-Team) - Wide Receiver
• 2010 - Phil Steele Postseason (First-Team) - Wide Receiver
• 2010 - Sports Network (First-Team) - Wide Receiver
• 2010 - Associated Press (Third-Team) - Wide Receiver
• 2011 - College Sports Journal (First-Team) - Wide Receiver
• 2011 - Phil Steele Postseason (Second-Team) - Wide Receiver
• 2011 - Sports Network (Third-Team) - Wide Receiver

Kevin Fogg
• 2011 - Sports Network (First-Team) - Kickoff Returner
• 2011 - Walter Camp Foundation (First-Team) - Kickoff Returner
• 2011 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Kickoff Returner
• 2011 - Phil Steele Postseason (Second-Team) - Kickoff Returner

Richard Wright
• 2011 - CSN Fabulous FCS (First-Team) - Long Snapper
• 2013 - Sports Network (First-Team) - Long Snapper
• 2013 - CSN Fabulous FCS (First-Team -Long Snapper

Malcolm Boyd
• 2011 - Associated Press (Third-Team) - Offensive Line

Jacob Hagen
• 2013 - Associated Press (Third-Team) - Defensive Back
• 2013 - CSN Fabulous FCS (Honorable Mention) - Defensive Back
• 2014 - Walter Camp Foundation (First-Team) - Defensive Back
• 2014 - Associated Press (First-Team) - Defensive Back
• 2014 - Sports Network (First-Team) - Defensive Back

John Lunsford
• 2014 - Sports Network (First-Team) - Kicker
• 2014 - CSN Fabulous FCS (First-Team) – Kicker
• 2015 – STATS FCS (Second-Team) - Kicker

Darrin Peterson
• 2014 - Sports Network (Second-Team) - Wide Receiver

Jonathan Burgess
• 2015 – STATS FCS (Second-Team) – Offensive Line
• 2015 – Associated Press (Second-Team) – Offensive Line
• 2015 – CSN Fabulous FCS (First-Team) – Offensive Line

Chima Uzowihe
• 2015 – STATS FCS (Second-Team) – Defensive Line
• 2015 – Associated Press (Second-Team) – Defensive Line

Hunter Winstead             
• 2016 – STATS FCS (Third-Team) - Long Snapper

Dontae Duff
• 2016 – HERO Sports FCS (First-Team Freshman) - Offensive Line

Stephen Calvert
• 2016 – HERO Sports FCS (Honorable Mention Freshman) - Quarterback

Alex Probert
• 2016 – HERO Sports FCS (Honorable Mention Freshman) - Kicker

Juwan Wells                      
• 2016 – HERO Sports FCS (First-Team Sophomore) - Defensive Line

Men’s Basketball
Mike Goad
• 1975 - NCCAA (Second-Team) - Forward

Willard DeShazor
• 1976 - NCCAA (Honorable Mention) - Forward

Mark Chafin
• 1978 - NCCAA (Honorable Mention) - Guard

Karl Hess
• 1980 - NCCAA (First-Team) - Guard

Ed Vickers
• 1980 - NCCAA (Honorable Mention) - Forward

Steve Isaacs
• 1982 - NAIA (Honorable Mention) - Center
• 1983 - NAIA (Second-Team) - Center

Cliff Webber
• 1985 - Basketball Times Division II (Third-Team) - Center

Seth Curry
• 2009 - CollegeInsider.com Mid-Major (First-Team) - Guard
• 2009 - CollegeInsider.com Mid-Major (Freshman) - Guard

Anthony Smith
• 2009 - CollegeInsider.com Mid-Major (Honorable Mention) - Guard

Jesse Sanders
• 2011 - Associated Press (Honorable Mention) - Guard
• 2011 - CollegeHoops.net Mid-Major (Honorable Mention) - Guard

Men’s Golf
Robert Karlsson
• 2012 - GCAA/PING All-American (Third-Team) - N/A

Men’s Soccer
Robert Hammond
• 1978 - NCCAA (First-Team) - Defender

Paul Annan
• 1984 - NCAA Division II (Second-Team) - Goalkeeper
• 1985  - NCAA Division II (First-Team) - Goalkeeper

Samuel Johnson
• 1985 - NCAA Division II (Second-Team) - Defender
• 1986 - NCAA Division II (First-Team) - Defender

Darryl Roberts
• 2002 - Soccer America (Freshman) - Forward
• 2002 - College Soccer News (Freshman) - Forward

Kyle Cupid
• 2004 - College Soccer News (Freshman) - Midfielder/Forward

Joshua Boateng
• 2008 - NSCAA/Adidas Division I (Third-Team) - Midfielder

Men’s Track and Field (Both Indoor and Outdoor)
Willard DeShazor
• 1976 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 100

Scott Goetz
• 1976 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Discus
• 1977 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Discus

Tom Brittain
• 1977 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Javelin

David Pigg
• 1978 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 100 Hurdles

Glenn Draeger
• 1979 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 100
• 1979 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 200

Bill Gillespie
• 1979 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Shot Put
• 1980 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Shot Put
• 1982 - NAIA (Second Place-Indoor) - Shot Put
• 1983 - NAIA (Fifth Place-Outdoor) - Shot Put

Jon Sprano
• 1979 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Javelin

Rick Vasquez
• 1980 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Pole Vault
• 1981 - NCCAA National Champion (Outdoor) - Pole Vault

Anthony Beckles
• 1981 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 200

Ray Tyson
• 1981 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 100 Hurdles

Ricky Wilson
• 1981 - NCCAA National Champion (Outdoor) - 10K

Johnnie Engelhardt
• 1983 - NAIA (Sixth Place-Indoor) - Two Mile

Troy Nelson
• 1983 - NAIA (Third Place-Outdoor) - 10K Race Walk

Eric Cabbell
• 1985 - NCAA Division II (Fifth Place-Indoor) - Weight

Mark Winyard
• 1986 - NCAA Division II (Second Place-Outdoor) - Hammer

Henry Elliott
• 1987 - NCAA Division II (Fourth Place-Outdoor) - Discus
• 1989 - NCAA Division I (Seventh Place-Outdoor) - Decathlon

Brett Lawler
• 1987 - NCAA Division II (Second Place-Indoor) - 4 x 400

Willie Parker
• 1987 - NCAA Division II (Third Place-Indoor) - 400
• 1987 - NCAA Division II (Second Place-Indoor) - 4 x 400
• 1988 - NCAA Division II (Fifth Place-Outdoor) - 400
• 1988 - NCAA Division II (Eighth Place-Outdoor) - 4 x 400

Trevor Strachan
• 1987 - NCAA Division II (Second Place-Indoor) - 4 x 400
• 1988 - NCAA Division II (Eighth Place-Outdoor) - 4 x 400

Gerald Swann
• 1987 - NCAA Division II (Fourth Place-Indoor) - 400
• 1987 - NCAA Division II (Second Place-Indoor) - 4 x 400
• 1988 - NCAA Division II (Third Place-Indoor) - 400
• 1988 - NCAA Division II (Third Place-Outdoor) - 400 Hurdles
• 1988 - NCAA Division II (Eighth Place-Outdoor) - 4 x 400

Scott Queen
• 1988 - NCAA Division II (Eighth Place-Outdoor) - 4 x 400

James Wilson
• 1988 - NCAA Division II (Third Place-Indoor) - High Jump

Todd Pettyjohn
• 1993 - NCAA Division I (Ninth Place-Outdoor) - Decathlon

Jacob Swinton
• 1994 - NCAA Division I (Seventh Place-Outdoor) - 100

Ryan Werner
• 1994 - NCAA Division I (Ninth Place-Outdoor) - Decathlon
• 1995 - NCAA Division I (Fourth Place-Outdoor) - Decathlon
• 1996 - NCAA Division I (Eighth Place-Outdoor) - Decathlon

Greg Benhase
• 1999 - NCAA Division I (11th Place-Outdoor) - Decathlon

Ken Howell
• 1999 - NCAA Division I (14th Place-Outdoor) - Decathlon

Michael Decker
• 2000 - NCAA Division I (10th Place-Indoor) - 400
• 2000 - NCAA Division I (Ninth Place-Outdoor) - 400
• 2001 - NCAA Division I (Fifth Place-Indoor) - 400

Josh Jones
• 2000 - NCAA Division I (11th Place-Outdoor) - Decathlon

Brandon Hoskins
• 2005 - NCAA Division I (Ninth Place-Indoor) - Heptathlon
• 2007 - NCAA Division I (Seventh Place-Outdoor) - Decathlon

Josh McDougal
• 2005 - NCAA Division I (Fifth Place-Indoor) - 3K
• 2006 - NCAA Division I (Fourth Place-Indoor) - 5K
• 2006 - NCAA Division I (Fifth Place-Indoor) - 3K
• 2006 - NCAA Division I (Ninth Place-Outdoor) - 5K
• 2007 - NCAA Division I (Third Place-Indoor) - 3K
• 2007 - NCAA Division I (Eighth Place-Indoor) - 5K
• 2007 - NCAA Division I (Third Place-Outdoor) - 10K
• 2007 - NCAA Division I (Fourth Place-Outdoor) - 5K
• 2008 - NCAA Division I (Fifth Place-Indoor) - 5K
• 2008 - NCAA Division I (Sixth Place-Indoor) - 3K

Clendon Henderson
• 2008 - NCAA Division I (Third Place-Outdoor) - Discus

Sam Chelanga
• 2009 - NCAA Division I (Second Place-Indoor) - 5K
• 2009 - NCAA Division I (Third Place-Outdoor) - 10K
• 2010 - NCAA Division I (Second Place-Indoor) - 5K
• 2010 - NCAA Division I National Champion (Outdoor) - 10K
• 2010 - NCAA Division I (Second Place-Outdoor) - 5K
• 2011 - NCAA Division I (Second Place-Indoor) - 5K
• 2011 - NCAA Division I (15th Place-Indoor) - 3K
• 2011 - NCAA Division I National Champion (Outdoor) - 5K
• 2011 - NCAA Division I (Second Place-Outdoor) - 10K

Kolby Shepherd
• 2012 - NCAA Division I (Fifth Place-Outdoor) - Pole Vault

Softball
Jessica Moore
• 2007 - Easton Fastpitch All-American (Second Team) - OF

Kelly Strickland
• 2011 - Easton Fastpitch All-American (Third Team) - 2B

Women’s Basketball
Katie Feenstra
• 2004 - Associated Press (Honorable Mention) - Center
• 2005 - Associated Press (Honorable Mention) - Center

Megan Frazee
• 2009 - Associated Press (Honorable Mention) - Guard/Forward

Women’s Swimming
Brye Ravettine
• 2011 - CollegeSwimming.com Mid-Major (Hon. Men.) - Free/Back
• 2012 - NCAA Division I (Honorable Mention – 13th Place) - 50 Freestyle
• 2012 - CollegeSwimming.com Mid-Major (First-Team) - Free/Back

Cori Gary
• 2012 - CollegeSwimming.com Mid-Major (Hon. Men.) - 50 Freestyle

Jess Reinhardt
• 2014 - NCAA Division I (Honorable Mention – 10th Place) - 100 Butterfly            
                                          
Women’s Track and Field (Both Indoor and Outdoor)
Gina Gibson
• 1982 - AIAW Division II (Outdoor) - Long Jump
• 1982 - AIAW Division II (Fifth Place) - 4 x 100
• 1983 - NCAA Division II (Fourth Place-Outdoor) - Long Jump
• 1984 - NCAA Division II (Third Place-Outdoor) - Long Jump
• 1985 - NCAA Division II (Fourth Place-Indoor) - Long Jump

Debra Grant
• 1982 - AIAW Division II (Fifth Place-Outdoor) - 4 x 100

Renae Reimer
• 1982 - AIAW Division II (Fifth Place-Outdoor) - 4 x 100

Cornelia Scott
• 1982 - AIAW Division II (Fifth Place-Outdoor) - 4 x 100
• 1982 - AIAW Division II (Eighth Place-Outdoor) - Long Jump

Sue Andrew
• 1985 - NCAA Division II (Second Place-Outdoor) - 1,500

Annie Hunt Fairchild
• 1986 - NCAA Division II (Fifth Place-Outdoor) - 1,500
• 1987 - NCAA Division II (Seventh Place-Outdoor) - 1,500
• 1988 - NCAA Division II (Second Place-Indoor) - 1,500
• 1988 - NCAA Division II (Fifth Place-Outdoor) - 1,500

Delethea Quarles
• 1987 - NCAA Division II (Fifth Place-Outdoor) - Heptathlon
• 1988 - NCAA Division II (Fifth Place-Outdoor) - Heptathlon

Lori Lingenfelter
• 1988 - NCAA Division II (Fourth Place-Indoor) - 800

Andrea Wildrick
• 2000 - NCAA Division I (Ninth Place-Outdoor) - Pole Vault
• 2002 - NCAA Division I (Fourth Place-Indoor) - Pole Vault
• 2002 - NCAA Division I (Second Place-Outdoor) - Pole Vault

Heather Sagan
• 2002 - NCAA Division I National Champion (Indoor) - Mile
• 2002 - NCAA Division I (Second Place-Outdoor) - 1,500

Melinda Bendik
• 2012 - NCAA Division I (16th Place-Outdoor) - Hammer

Jocelyn Williams
• 2015 - NCAA Division I (16th Place-Outdoor) - Hammer

Ednah Kurgat
• 2016 - NCAA Division I (Ninth Place-Indoor) – 5K
• 2016 - NCAA Division I (Fourth Place-Outdoor) – 5K

Volleyball
Kallie Corbin
• 2008 - AVCA (Honorable Mention) - Setter

Chelaine McCarty
• 2009 - AVCA (Honorable Mention) - Middle Blocker

Wrestling
Dick Whitaker
• 1976 - NCCAA National Champion - 190 pounds
• 1977 - NCCAA National Champion - 190 pounds

Bryan Hardy
• 1976 - NCCAA National Champion - Heavyweight

Jesse Castro
• 1977 - NCCAA National Champion - 142 pounds
• 1978 - NCCAA National Champion - 142 pounds
• 1979 - NCCAA National Champion - 142 pounds
• 1981 - NCCAA National Champion - 142 pounds
• 1981 - NAIA (Fourth Place) - 142 pounds

Wayne Smith
• 1976 - NCCAA National Champion - 118 pounds
• 1977 - NCCAA National Champion - 126 pounds

Randy Williams
• 1976 - NCCAA National Champion - 134 pounds

Tom Brittain
• 1977 - NCCAA National Champion - 177 pounds

Aaron Thomas
• 1978 - NCCAA National Champion - 134 pounds
• 1980 - NCCAA National Champion - 142 pounds

Dave Maple
• 1978 - NCCAA National Champion - 158 pounds

Wayne Brooks
• 1979 - NCCAA (Second Place) - 150 pounds

Rob Hetrick
• 1979 - NCCAA National Champion - 126 pounds

Dave Brown
• 1979 - NCCAA National Champion - 190 pounds
• 1980 - NCCAA National Champion - 190 pounds

Rick Adams
• 1980 - NCCAA National Champion - 177 pounds

Mike Osborne
• 1980 - NCCAA National Champion - 126 pounds

Steven Iles
• 1981 - NCCAA National Champion - 150 pounds

Howard Johnson
• 1981 - NCCAA National Champion - 167 pounds
• 1982 - NCCAA National Champion - 167 pounds
• 1982 - NAIA (Third Place) - 167 pounds

Bill Fox
• 1981 - NAIA (Eight Place) - 158 pounds

Mike Speer
• 1981 - NCCAA National Champion - 118 pounds

Steve Behrns
• 1983 - NAIA (Seventh Place) - 167 pounds

Dave Shoemaker
• 1983 - NAIA (Third Place) - 177 pounds

Rick Seilhamer
• 1984 - NCAA Division II (Sixth Place) - 134 pounds

Dan Wilson
• 1984 - NCAA Division II (Eighth Place) - 150 pounds

Perry Ainscough
• 1985 - NCAA Division II (Seventh Place) - 126 pounds
• 1986 - NCAA Division II (Second Place) - 118 pounds

Pat Bussey
• 1985 - NCAA Division II (Fifth Place) - 177 pounds
• 1986 - NCAA Division II (Sixth Place) - 177 pounds

John Tau
• 1985 - NCAA Division II (Seventh Place) - 118 pounds

Mike Hatch
• 1986 - NCAA Division II (Second Place) - Heavyweight
• 1987 - NCAA Division II (Second Place) - Heavyweight

Loren Baum
• 1987 - NCAA Division II (Fifth Place) - 118 pounds
• 1988 - NCAA Division II (Eighth Place) - 118 pounds

Kip Fennelly
• 1987 - NCAA Division II (Seventh Place) - 177 pounds

Kevin Frame
• 1987 - NCAA Division II (Sixth Place) - 158 pounds
• 1988 - NCAA Division II (Third Place) - 167 pounds

Tim Morris
• 1987 - NCAA Division II (Third Place) - 150 pounds

Warren Stewart
• 1988 - NCAA Division II National Champion - 142 pounds