Board of Trustees Terms

Officer Terms Expire April 17, 2018

Dr. Allen McFarland - Vice Chairman
Dr. Jerry Prevo

Member Terms Expire November 6, 2018

Dr. Don Crain
Mr. Jerry Falwell
Mr. Harvey Gainey
Evangelist Tim Lee
Dr. Allen McFarland
Mr. Richard Osborne
Dr. Harold Rawlings
Dr. Dwight “Ike” Reighard
Mr. Gilbert “Bud” Tinney, Jr.
Mr. Jeffrey S. Yager

Member Term Expires April 22, 2019

Mr. Duke Westover

Member Term Expires November 4, 2019

Dr. Brian Autry

Member Terms Expire December 5, 2019

Mr. Anthony Beckles
Mrs. Gaye Overton Benson
Mr. Jeffrey F. Benson
Pastor Jonathan Falwell
Evangelist William F. Graham, IV
Dr. Gene Mims
Mr. Galen E. Peel, Sr.
Mr. Steven A. Snyder
Pastor Jason Suitt
Dr. Jerry Vines

Member Terms Expire November 3, 2020

Mr. John Borek
Mr. John Heath
Mr. Carroll Hudson
Ms. Penny Nance
Dr. David Rhodenhizer

Emeritus Trustees with Lifetime Terms  

Dr. Jack Dinsbeer
Dr. Jerry Thorpe