Licensed to Tolsma Indoor Track Complex - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/6/2009 07:41 PM
            Liberty Christmas Invitational - 12/5/2008 to 12/6/2008            
                              Liberty University                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Ashontae            Orange County             7.54q 10 
  2 Mercer, Dana                 Liberty Christia          7.58q 10 
  3 Bostwick, Brittany           Christiansburg            7.61q  8 
  4 Forbes, De'Ana               Washington, G.            7.69q  9 
  4 Carlton, Chelsie             Parkland                  7.69q 10 
  6 Jordan, Jessica              Charlottesville           7.71q  8 
  7 Rivers, Myia                 Parkland                  7.76q  9 
  8 Carrington, Mikala           Armstrong                 7.78q 10 
  9 Sheffield, Jasmin            Heritage (Ly)             7.79   9 
 10 Jackson, Uniquequa           Brookville                7.89   9 
 11 Mitchell, Brianna            Parkland                  7.91   8 
 12 Ndem, Edy                    Cave Spring               7.92   8 
 13 Burrell, Latifa              Armstrong                 7.94  10 
 14 Coffey, Chrishonda           Armstrong                 7.96  10 
 14 Woolford, Tiara              Halifax County            7.96   9 
 16 Chandler, Tashayla           Halifax County            7.99   8 
 17 Logan, Ashley                Halifax County            8.02   8 
 18 Villarreal, Tiffany          Appomattox Count          8.06   6 
 19 Orange, Bobbi Sue            Staunton River            8.07   5 
 20 Brown, Alexis                Pulaski County            8.11   6 
 21 Brandon, Verlisha            Halifax County            8.15   8 
 22 Robertson, Jessica           Appomattox Count          8.16   6 
 23 Mosley, Taylor               Halifax County            8.19  10 
 23 Curtis, Laneeka              Fleming, William          8.19   6 
 23 Hairston, Christina          Orange County             8.19   5 
 26 Corriveau, Kayla             Liberty Christia          8.23   4 
 27 Bethel, Kiara                Washington, G.            8.25   9 
 27 Kidd, Marika                 Franklin County           8.25   7 
 29 Brown, Candice               Halifax County            8.30  10 
 30 Walker, Destinee             Appomattox Count          8.31   7 
 31 Moss, Monique                Liberty Christia          8.32   7 
 32 Revely, DeShonda             Appomattox Count          8.35   6 
 33 Holland, Tieisha             Franklin County           8.40   7 
 33 Olszewski, Katie             Blacksburg                8.40   4 
 35 Blunt, Sophia                Greenbrier Chris          8.43   2 
 35 Tyree, A'Layah               Franklin County           8.43   8 
 37 Watson, Autumn               Franklin County           8.44   6 
 38 Evans, Morgan                Blacksburg                8.53   3 
 39 Grace, Rebecca               Broadway                  8.54   5 
 40 Elliott, Janell              Brookville                8.55   3 
 40 McGraw, Mo                   Blacksburg                8.55   3 
 40 Madigan, Tori                Polk County               8.55   1 
 43 Radar, Hannah                Blacksburg                8.59   4 
 43 Jones, Naomi                 Prince Edward             8.59   3 
 45 Sims, Gracie                 Blacksburg                8.60   1 
 45 Morse, Mia                   Appomattox Count          8.60   5 
 47 King, Haley                  Roanoke Catholic          8.61   3 
 48 Riley, Nicole                Rustburg                  8.62   7 
 49 Witcher, Kensi               Pulaski County            8.63   1 
 50 Hess, T.N.                   Franklin County           8.64   6 
 50 Buerkens, Laurinda           Rockbridge                8.64   7 
 52 Nguyen, Kim                  Franklin County           8.66   7 
 53 Eichenlaub, Amanda           Franklin County           8.71   5 
 53 Logan, Stephanie             Roanoke Catholic          8.71   3 
 53 Hammett, Wilson              Blacksburg                8.71   4 
 56 Binlanden, Ghada             Christiansburg            8.76   2 
 57 Bell, Kierra                 Appomattox Count          8.78   5 
 58 Willard, Katlin              Blacksburg                8.83   4 
 59 Powell, Caitlin              Roanoke Catholic          8.84   1 
 59 Kihm, Anna                   Cardinal Gibbons          8.84   3 
 61 Bowler, Casey                Christiansburg            8.94   2 
 62 Cianelli, Mariah             Blacksburg                9.00   4 
 63 Witten, Aimee                Rockbridge                9.02   6 
 64 Gibbons, Megan               Roanoke Catholic          9.12   2 
 65 Brown, Olyvia                Brookville                9.27   4 
 66 Eichenlaub, Alicia           Franklin County           9.28   1 
 67 Jones, Katrina               Prince Edward             9.50   2 
 68 Cook, Mary                   Christiansburg            9.61   2 
 69 Walker, Ziana                Prince Edward             9.77   2 
 70 Smith, Raven                 Franklin County           9.91   4 
 71 Line, Katie                  Roanoke Catholic         10.14   1 
 -- Bean, Mikia                  Franklin County             DQ   7 
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mercer, Dana                 Liberty Christia          7.53  
  2 Jordan, Jessica              Charlottesville           7.64  
  3 Bostwick, Brittany           Christiansburg            7.65  
  4 Rivers, Myia                 Parkland                  7.67  
  5 Carlton, Chelsie             Parkland                  7.69  
  6 Forbes, De'Ana               Washington, G.            7.70  
  7 Carrington, Mikala           Armstrong                 7.86  
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Benion Jr., DeVaughn         Washington, G.            6.45q 10 
  2 Reeves, Dequan               Heritage (Ly)             6.68q 10 
  3 Ellis, Tyrone                Orange County             6.72q 10 
  4 Roberts, Trey                Halifax County            6.75q  8 
  5 Hardy, Malcolm               Fleming, William          6.85q  8 
  6 Johnson, Stuart              Mountain Heritag          6.88q  8 
  7 Christiansen, Jacob          Polk County               6.89q 10 
  8 Parker, Raymond              Charlottesville           6.93q  8 
  9 Cobbs, Robert                Pulaski County            6.95   6 
 10 Logan, Thomas                Halifax County            6.96   9 
 11 Sterling, Reginald           Charlottesville           6.97   7 
 12 Martin, Andrew               Broadway                  7.00   6 
 13 Suttles, Tucker              Byrd, William             7.06   5 
 14 Cladd, Qamar                 Parkland                  7.07  10 
 15 Goode, Junior                Appomattox Count          7.08   1 
 16 Lassiter, Dominique          Halifax County            7.09   6 
 17 Byrd, Craig                  Halifax County            7.10   7 
 18 Logan, Jarius                Halifax County            7.13   9 
 19 Burnette, Travis             Brookville                7.14   1 
 20 Goldsmith, Reggie            Parkland                  7.15   7 
 21 Rice, Kenny                  Nansemond-Suffol          7.16   6 
 22 Middleton, Douglas           Parkland                  7.17   8 
 23 Davis, Clay                  Blacksburg                7.19   5 
 23 Williams, Travis             Liberty Christia          7.19   7 
 23 White, Rashawn               Washington, G.            7.19   9 
 26 Ward, D'Nard                 Liberty Christia          7.20   6 
 27 Starnes, D'Andre             Parkland                  7.21  10 
 28 Lyles, Stanley               Prince Edward             7.23   7 
 28 Christian, Terrance          Appomattox Count          7.23   1 
 28 Williams, Kadeem             Parkland                  7.23   6 
 31 Kleiner, Joey                Blacksburg                7.26   6 
 31 Hogue, Tecquin               Halifax County            7.26   8 
 33 Lieberman, Bryan             Polk County               7.29   9 
 34 Rice, Brian                  Charlottesville           7.30   9 
 34 Robinson, Brandon            Blacksburg                7.30   5 
 36 Bacon, Tre                   Christiansburg            7.32   3 
 37 Gueste, Chris                Christiansburg            7.35   3 
 38 Harper, Ian                  Polk County               7.36  10 
 39 Potere, Ian                  Roanoke Catholic          7.37   5 
 40 Adkins, Zachery              Franklin County           7.38   9 
 41 Barker, Ethan                Pulaski County            7.39   4 
 42 Couch, Trey                  Polk County               7.42   7 
 43 Nelson, Taylor               Brookville                7.43   2 
 44 Parker, Colton               Staunton River            7.45   2 
 44 Taylor, Gabriel              Franklin County           7.45  10 
 46 Warren, Wynter               Charlottesville           7.47   5 
 47 Smither, Dillon              Staunton River            7.48   1 
 48 Callaghan, Tyler             Byrd, William             7.50   5 
 49 McDaniel, James              Appomattox Count          7.53   2 
 50 Castillo, Devin              Franklin County           7.55   9 
 51 Walz, Stefan                 Rockbridge                7.59   4 
 52 Sparrow, Richie              Rustburg                  7.61   7 
 53 Holder, Ethan                Byrd, William             7.62   3 
 54 Witcher, Benjamin            Franklin County           7.66   8 
 55 Cridlin, Jacob               Christiansburg            7.71   3 
 56 Cordero-Rios, Luis           Cave Spring               7.72   3 
 57 Staples, Michael             Byrd, William             7.74   5 
 58 Djordjevic, DJ               Rockbridge                7.80   3 
 59 Delaware, DeAndre            Halifax County            7.81   8 
 59 Gallagher, Daniel            Byrd, William             7.81   5 
 61 Evans, George                Prince Edward             7.86   4 
 61 Anderson, Philip             Cave Spring               7.86   3 
 63 Ball, Aidan                  Blacksburg                7.88   4 
 64 Brock, Brandon               Pulaski County            7.90   4 
 65 Spiers, Tyler                Christiansburg            7.96   2 
 66 Johnson, Mitchell            Greenbrier Chris          7.97   2 
 67 Harron, Ray                  Byrd, William             8.00   4 
 68 Ball, Colin                  Blacksburg                8.02   4 
 69 Colo, Joe                    Staunton River            8.07   2 
 70 Bryant, Kevin                Rockbridge                8.15   3 
 71 Craighead, Drew              Cave Spring               8.52   2 
 72 Mosley, Clayton              Appomattox Count          9.04   1 
 -- Robinson, Leander            Appomattox Count            DQ   1 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Benion Jr., DeVaughn         Washington, G.            6.45  
  2 Roberts, Trey                Halifax County            6.74  
  3 Reeves, Dequan               Heritage (Ly)             6.75  
  4 Hardy, Malcolm               Fleming, William          6.83  
  5 Parker, Raymond              Charlottesville           6.92  
  6 Christiansen, Jacob          Polk County               6.94  
  7 Johnson, Stuart              Mountain Heritag          7.00  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Kortney            Cummings                  8.66q  3 
  2 Goods, Camesha               Washington, G.            8.69q  4 
  3 Lopez, Janae                 Cummings                  8.99q  1 
  4 Carlton, Chelsie             Parkland                  9.16q  2 
  5 Rivers, Myia                 Parkland                  9.34q  1 
  6 Marshall, Mellarie           Washington, G.            9.59q  1 
  7 Roark, Kellsey               Heritage (Ly)             9.64q  3 
  8 Conner, Maggie               Polk County               9.78q  1 
  9 Newcomb, Adrian              Blacksburg                9.83   4 
 10 Sherman, Shana               Broadway                  9.94   1 
 11 Jordan, Amanda               Charlottesville          10.04   2 
 12 Stevens, Alea                Armstrong                10.23   3 
 13 Russell, Keeyatta            Cummings                 10.36   4 
 14 Eichblatt, Kristina          Cave Spring              10.39   1 
 15 Tamaro, Courtney             Cave Spring              10.52   2 
 16 Edwards, Christen            Charlottesville          10.62   2 
 17 Mitchell, Karmen             Blacksburg               10.82   2 
 18 Azar, Reema                  Cave Spring              10.93   3 
 19 Williamson, Jessica          Appomattox Count         11.00   3 
 20 Garrecht, Lillian            Staunton River           11.35   2 
 21 Iler, Sarah                  Cave Spring              11.39   2 
 22 Clark, Jessica               Liberty Christia         11.42   3 
 23 Timmermann, Marta            Cave Spring              11.61   1 
 24 Long, Tabitha                Rustburg                 11.71   4 
 25 Goad, Julia                  Cave Spring              12.60   3 
 26 Lowen, Julia                 Cave Spring              13.74   4 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Goods, Camesha               Washington, G.            8.37  
  2 Williams, Kortney            Cummings                  8.66  
  3 Lopez, Janae                 Cummings                  9.07  
  4 Rivers, Myia                 Parkland                  9.26  
  5 Carlton, Chelsie             Parkland                  9.34  
  6 Conner, Maggie               Polk County               9.48  
  7 Roark, Kellsey               Heritage (Ly)             9.59  
 -- Marshall, Mellarie           Washington, G.              DQ  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bingham, Cody                Liberty Christia          8.08q  2 
  2 Campbell, Scott              Salem (S)                 8.10q  2 
  3 Hudson, Travis               Christiansburg            8.26q  3 
  4 Kleiner, Joey                Blacksburg                8.38q  3 
  5 Fouche, Quinton              Heritage (Ly)             8.39q  2 
  6 Roberts, Trey                Halifax County            8.47q  3 
  7 Robinson, Richard            Broadway                  8.68q  2 
  8 Newcomb, Calum               Blacksburg                8.82q  2 
  9 Martin, Andrew               Broadway                  8.89   3 
 10 Harris, Jaleel               Southern Guilfor          8.97   1 
 11 Bowman, Marcus               Halifax County            9.03   3 
 12 Wardell, Danta               Prince Edward             9.30   1 
 13 Spangler, Jordan             Cave Spring               9.57   1 
 14 Holder, Ethan                Byrd, William            10.26   2 
 15 Johnson, David               Charlottesville          10.35   2 
 16 Callaghan, Tyler             Byrd, William            10.78   3 
 17 Gude, Zach                   Cave Spring              11.38   1 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Campbell, Scott              Salem (S)                 7.97  
  2 Bingham, Cody                Liberty Christia          8.07  
  3 Fouche, Quinton              Heritage (Ly)             8.19  
  4 Hudson, Travis               Christiansburg            8.26  
  5 Kleiner, Joey                Blacksburg                8.36  
  6 Roberts, Trey                Halifax County            8.38  
  7 Robinson, Richard            Broadway                  8.40  
  8 Newcomb, Calum               Blacksburg                8.55  
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Ashontae            Orange County            43.15  33 
  2 Goods, Camesha               Washington, G.           43.47  32 
  3 Wilson, Lora                 Washington, G.           43.55  29 
  4 Evans, Tanisha               Halifax County           43.64  31 
  5 Mercer, Dana                 Liberty Christia         43.99  32 
  6 Ross, Brittney               Nelson County            44.33  28 
  7 Orange, Bobbi Sue            Staunton River           44.83  26 
  8 Smith, Nicole                Cave Spring              44.92  27 
  9 Pannell, Tyiesha             Halifax County           45.06  26 
 10 Bostwick, Brittany           Christiansburg           45.47  23 
 11 Boyd, Mikayla                Halifax County           45.58  29 
 12 Campbell, Megan              Appomattox Count         45.78  19 
 13 Chandler, Tashayla           Halifax County           45.85  25 
 14 Jackson, Uniquequa           Brookville               45.88  33 
 15 Bray, Julia                  Charlottesville          46.18  25 
 16 Clark, Jessica               Liberty Christia         46.30  22 
 17 Olszewski, Katie             Blacksburg               46.59  12 
 18 Woolford, Tiara              Halifax County           46.88  28 
 19 Shaquana, Burrell            Armstrong                46.90  27 
 20 Thorpe, Raiven               Armstrong                47.39  30 
 21 Logan, Ashley                Halifax County           47.44  26 
 22 Hooper, Sadee                Salem (S)                47.46  15 
 23 Manley, Alexis               Fleming, William         47.70  33 
 24 Walker, Destinee             Appomattox Count         47.83  17 
 25 Mitchell, Brianna            Parkland                 47.94  19 
 26 Regan, Denielle              Halifax County           47.98  24 
 27 Lopes, Sydnee                Armstrong                48.00  17 
 28 Kidd, Marika                 Franklin County          48.22  31 
 28 Evans, Morgan                Blacksburg               48.22  13 
 30 Robertson, Jessica           Appomattox Count         48.39  19 
 31 Kaster, Lizzy                Rockbridge               48.62  18 
 32 Curtis, Laneeka              Fleming, William         48.66  26 
 33 Tyree, A'Layah               Franklin County          48.67  32 
 34 Sherman, Shana               Broadway                 48.75  16 
 35 Hughes, Brianna              Washington, G.           48.83  27 
 36 Villarreal, Tiffany          Appomattox Count         48.87  14 
 37 Homer, Seren                 Blacksburg               48.89  18 
 38 McNair, Maggie               Charlottesville          48.94  20 
 39 Hess, T.N.                   Franklin County          48.97  29 
 40 Hunt, Samantha               Pulaski County           49.07  25 
 40 Hawkins, Danielle            Cardinal Gibbons         49.07  22 
 42 Edwards, Christen            Charlottesville          49.19  23 
 43 Glynn, Kellie                Liberty Christia         49.26  21 
 44 Thompson, Maggie             Roanoke Catholic         49.30  15 
 45 Miller, Jamie                Polk County              49.60  12 
 46 Cole, DaShawna               Halifax County           49.76  28 
 47 Morse, Mia                   Appomattox Count         49.80  15 
 48 Schroers, Nicole             Rockbridge               49.89  17 
 49 Blunt, Sophia                Greenbrier Chris         50.08  13 
 50 Bethel, Kiara                Washington, G.           50.09  31 
 51 Revely, DeShonda             Appomattox Count         50.23  17 
 52 Radar, Hannah                Blacksburg               50.27  13 
 53 Moss, Monique                Liberty Christia         50.35  21 
 54 Sims, Gracie                 Blacksburg               50.37  16 
 55 Mitchen, Destiney            Salem (S)                50.44  10 
 56 Azar, Maya                   Cave Spring              50.46  13 
 57 Grace, Rebecca               Broadway                 50.47  12 
 58 Hammett, Wilson              Blacksburg               50.49  11 
 59 Carr, Brenae                 Prince Edward            50.50  12 
 60 Parks, Julie                 Greenbrier Chris         50.56   2 
 61 Michalak, Stephany           Cardinal Gibbons         50.85  21 
 62 Taylor, Marley               Christiansburg           50.88  10 
 63 Reed, Michelle               Christiansburg           51.21  11 
 64 Muncy, Victoria              Cave Spring              51.38   9 
 65 Watson, Autumn               Franklin County          51.42  25 
 66 Harris, Caleisha             Byrd, William            51.57  30 
 67 Meredith, Pearl              Pulaski County           51.64  20 
 68 Nash, Delantra               Prince Edward            51.84  11 
 69 Bell, Kierra                 Appomattox Count         51.99  15 
 70 Howell, Maggie               Blacksburg               52.01   8 
 71 Cianelli, Mariah             Blacksburg               52.09   7 
 72 Willard, Katlin              Blacksburg               52.15   9 
 73 Elliott, Janell              Brookville               52.19  21 
 74 Brown, Alexis                Pulaski County           52.61  18 
 75 Perrin, Alice                Cave Spring              52.72   9 
 76 Coleman, Jessica             Cave Spring              52.78   8 
 77 McGraw, Mo                   Blacksburg               52.93  10 
 78 McConchie, Laura             Byrd, William            52.99  30 
 79 Brown, Jazmun                Fleming, William         53.06  27 
 80 Dubois, Chase                Christiansburg           53.09   9 
 81 King, Haley                  Roanoke Catholic         53.36   6 
 82 Kihm, Anna                   Cardinal Gibbons         53.46  14 
 83 Logan, Stephanie             Roanoke Catholic         53.58  16 
 84 Pace, Tyler                  Cave Spring              53.62   7 
 85 Russell, Randa               Washington, G.           53.92  23 
 86 Nguyen, Kim                  Franklin County          54.07  24 
 87 Eichenlaub, Amanda           Franklin County          54.12  28 
 88 Anderson, Bailey             Greenbrier Chris         54.18   8 
 89 Powell, Caitlin              Roanoke Catholic         54.22   4 
 90 Chamberlain, Alexandra       Christiansburg           54.31   6 
 91 Chaos, Holly                 Salem (S)                54.39   3 
 92 Bowler, Casey                Christiansburg           54.48   7 
 93 Witcher, Kensi               Pulaski County           54.56   2 
 94 Back, Camille                Christiansburg           54.75   7 
 95 Brown, Olyvia                Brookville               55.28  24 
 96 Cook, Mary                   Christiansburg           55.50   6 
 97 Frank, Jenny                 Cave Spring              55.82   5 
 98 Gibbons, Megan               Roanoke Catholic         55.84   3 
 99 Lantz, Andrea                Christiansburg           55.95   4 
100 Bean, Mikia                  Franklin County          56.12  32 
101 Petzold, Kayla               Pulaski County           56.26  20 
102 Rosa, Tatiana                Cave Spring              56.41   6 
103 Cunningham, Barrett          Christiansburg           58.93   5 
104 Eichenlaub, Alicia           Franklin County          59.46   4 
105 Runion, Michaela             Salem (S)                59.52   3 
106 Koenig, Anna                 Polk County            1:00.63  10 
107 Lowe, Katrina                Prince Edward          1:00.86  22 
108 Booze, Macey                 Salem (S)              1:01.47   2 
109 Reese, Allison               Cave Spring            1:01.84  14 
110 Line, Katie                  Roanoke Catholic       1:01.91   2 
111 Smith, Raven                 Franklin County        1:03.71  22 
112 Harris, Marissa              Charlottesville        1:05.38  20 
113 Taylor, Helms                Christiansburg         1:08.16   5 
 -- Forbes, De'Ana               Washington, G.              DQ  30 
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Petty, Javis                 Washington, G.           36.07  31 
  2 Campbell, Scott              Salem (S)                36.73  30 
  3 Johnson, Stuart              Mountain Heritag         37.52  30 
  4 McKenzie, Cameron            Brookville               37.99  24 
  5 Bingham, Cody                Liberty Christia         38.08  30 
  6 Muse, Phillip                Fleming, William         38.17  31 
  7 Walton, Rashaad              Prince Edward            38.40  23 
  8 Coker, Tevin                 Orange County            38.48  23 
  9 Reeves, Dequan               Heritage (Ly)            38.88  31 
 10 Forbes, Marsan               Blacksburg               39.09  20 
 11 Burnette, Travis             Brookville               39.14  20 
 12 Weaver, D'Andre              South View               39.26  26 
 13 Robinson, Leander            Appomattox Count         39.30   2 
 14 Mooney, John                 Byrd, William            39.33  22 
 15 Curtis, Patrick              Orange County            39.38  25 
 16 West, Matt                   Salem (S)                39.43   4 
 17 Brown, Thomas                Fleming, William         39.60  28 
 18 Lassiter, Dominique          Halifax County           39.85  19 
 18 Martin, Joseph               Broadway                 39.85  12 
 20 Murphy, Jonathan             Byrd, William            40.10  25 
 21 Hardy, Malcolm               Fleming, William         40.17  28 
 21 Davis, Clay                  Blacksburg               40.17  17 
 23 Dubois, Matt                 Cardinal Gibbons         40.30  29 
 24 Goldsmith, Reggie            Parkland                 40.36  10 
 25 Adkins, Zachery              Franklin County          40.47  31 
 26 Schuler, Kevin               Washington, G.           40.53  24 
 27 Goode, Junior                Appomattox Count         40.57   3 
 28 Evans, Hezekiah              Halifax County           40.66  19 
 29 Barker, Ethan                Pulaski County           40.67  17 
 30 Frazier, Brian               Rockbridge               40.73  15 
 31 Nelson, Taylor               Brookville               40.76  20 
 32 Smither, Dillon              Staunton River           40.91   1 
 33 Brown, Alex                  Cardinal Gibbons         40.96  28 
 34 White, Rashawn               Washington, G.           40.97  30 
 35 Hohlfeld, Niklas             Charlottesville          40.99  12 
 36 Lyles, Stanley               Prince Edward            41.10  21 
 37 Davis, Sherrick              Rustburg                 41.16  29 
 38 Gueste, Chris                Christiansburg           41.20   9 
 39 Mahoney, Kit                 Roanoke Catholic         41.24  18 
 40 Williams, Kadeem             Parkland                 41.25  10 
 41 Looney, Canaan               Christiansburg           41.37   9 
 42 Cladd, Qamar                 Parkland                 41.57  22 
 43 Evans, BK                    Christiansburg           41.60  18 
 44 Lipscomb, Forrest            Nelson County            41.66  19 
 45 Potere, Ian                  Roanoke Catholic         41.74  19 
 45 Taylor, Gabriel              Franklin County          41.74  22 
 47 Edney, J.T                   Pulaski County           41.75  17 
 48 Robinson, Brandon            Blacksburg               41.76  11 
 49 Hale, Will                   Byrd, William            41.88  11 
 50 Falls, Tyler                 Nelson County            41.95  23 
 51 Hogue, Tecquin               Halifax County           41.96  24 
 52 Williams, Travis             Liberty Christia         42.07  26 
 53 Middleton, Douglas           Parkland                 42.21  24 
 54 Dove, Ross                   Blacksburg               42.46  14 
 55 George, Andrew               Cave Spring              42.56  18 
 56 Byrd, Craig                  Halifax County           42.69  23 
 57 Fisher, Joseph               Byrd, William            42.82  25 
 58 Clarke, Andrew               Christiansburg           42.85  10 
 59 Godbey, Wes                  Christiansburg           42.91  11 
 60 Sparrow, Richie              Rustburg                 43.05  29 
 61 Harron, Ray                  Byrd, William            43.20  18 
 62 Swenson, Grant               Rockbridge               43.24  12 
 63 Robinson, Richard            Broadway                 43.33  12 
 64 Staples, Michael             Byrd, William            43.49  16 
 65 Sommerville, Aedan           Cave Spring              43.53   6 
 66 Ball, Aidan                  Blacksburg               43.54  13 
 67 Crotty, William              Byrd, William            43.64   8 
 68 Taylor, Nicholas             Nelson County            43.66  21 
 69 Warren, Wynter               Charlottesville          43.68  16 
 70 Powell, Kevin                Pulaski County           43.77   4 
 71 Witcher, Benjamin            Franklin County          43.82  27 
 72 McDaniel, James              Appomattox Count         43.85   3 
 73 Brock, Brandon               Pulaski County           43.86  16 
 73 Jones, Kyle                  Staunton River           43.86   3 
 75 Guilliams, Matt              Byrd, William            43.92  13 
 76 Colo, Joe                    Staunton River           44.09   2 
 77 Harris, Caleb                Byrd, William            44.11  14 
 78 Toliver, Brandon             Charlottesville          44.12  15 
 79 Ward, D'Nard                 Liberty Christia         44.34  26 
 80 Ball, Colin                  Blacksburg               44.66  14 
 81 Younger, Larry               Washington, G.           44.85  10 
 82 Butts, Robert                Salem (S)                44.91   4 
 83 Zimmerman, Erik              Cave Spring              45.21   8 
 84 Hyton, Matt                  Byrd, William            45.30   7 
 85 Lestyan, Patrick             Greenbrier Chris         45.43   1 
 86 Altizer, Tyler               Christiansburg           45.68   9 
 87 Johnson, Mitchell            Greenbrier Chris         45.86   3 
 88 Valentine, Sam               Salem (S)                45.90   2 
 89 Delaware, DeAndre            Halifax County           45.94  25 
 90 Bray, James                  Charlottesville          46.08  15 
 91 Meller, Zach                 Christiansburg           46.16   9 
 92 Logan, Jarius                Halifax County           46.65  20 
 93 Albertson, Joshua            Byrd, William            46.75   7 
 94 Castillo, Devin              Franklin County          47.02  27 
 95 Sakalas, Alex                Roanoke Catholic         47.07   1 
 96 Bond, Alex                   Cave Spring              47.08   5 
 97 Spiers, Tyler                Christiansburg           47.16   5 
 98 LaDuc, Fabian                Christiansburg           47.32   6 
 99 Horton, Branden              Christiansburg           47.51   7 
100 France, Keiston              Prince Edward            48.28   8 
101 Shupe, Chris                 Pulaski County           48.39   4 
102 Ho, Phuoc                    Roanoke Catholic         48.44   2 
103 Price, Braxton               Christiansburg           48.48   7 
104 Boles, Austin                Christiansburg           48.74   5 
105 Steptoe, Trey                Charlottesville          53.27  16 
106 Alveshore, Nathan            Charlottesville          53.49  13 
107 Rakes, Isaac                 Christiansburg           55.42   5 
 -- Beckles, Andre               Liberty Christia            DQ  21 
 
Event 7  Girls 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Evans, Francesca             Cummings               1:21.94   7 
  2 Ross, Brittney               Nelson County          1:24.34   7 
  3 Campbell, Megan              Appomattox Count       1:26.19   6 
  4 Newcomb, Adrian              Blacksburg             1:26.58   8 
  5 Sorrentino, Patricia         Roanoke Catholic       1:27.03   8 
  6 Manley, Alexis               Fleming, William       1:27.33   8 
  7 Wilson, Lora                 Washington, G.         1:27.41   7 
  8 Raiven, Thorpe               Armstrong              1:29.96   6 
  9 Woody, Keyona                Halifax County         1:31.22   5 
 10 Lopes, Sydnee                Armstrong              1:31.36   2 
 11 Kaster, Lizzy                Rockbridge             1:31.43   6 
 12 McNair, Maggie               Charlottesville        1:32.02   4 
 13 Rinehart, Chloe              Blacksburg             1:33.69   3 
 14 Taylor, Marley               Christiansburg         1:33.96   5 
 15 Singleton, Courtney          Parkland               1:34.31   4 
 16 Monk, Chandler               Greenbrier Chris       1:34.61   1 
 17 Meredith, Pearl              Pulaski County         1:35.60   4 
 18 Martinez, Ashley             Cardinal Gibbons       1:35.61   3 
 19 Allen, Kelsey                Rustburg               1:36.13   5 
 20 Coles, Brandi                Rustburg               1:36.22   7 
 21 Thompson, Maggie             Roanoke Catholic       1:36.87   3 
 22 Reynolds, Jana               Rustburg               1:36.94   6 
 23 Wade, Kelsie                 Christiansburg         1:37.10   4 
 24 Roberts, Rebecca             Liberty Christia       1:37.78   2 
 25 Petzold, Kayla               Pulaski County         1:38.20   4 
 26 Ball, Grace                  Cave Spring            1:38.33   1 
 27 Parks, Julie                 Greenbrier Chris       1:40.19   1 
 28 Roberts, Caroline            Liberty Christia       1:41.12   2 
 29 Brown, Jazmun                Fleming, William       1:41.71   8 
 30 Wright, Aurora               Halifax County         1:42.46   3 
 31 Whitcomb, Taylor             Liberty Christia       1:42.80   1 
 32 Darby, Shaina                Liberty Christia       1:45.44   1 
 33 Lopez, Ana                   Cummings               1:45.45   3 
 34 Durrance, Erika              Cave Spring            1:45.56   2 
 35 Hype, Lindsey                Byrd, William          1:46.78   2 
 36 Lopez, Mariam                Cummings               1:47.23   4 
 37 Usher, Ann Tally             Cardinal Gibbons       1:48.08   3 
 38 Rai, Blaize                  Blacksburg             1:50.33   3 
 39 Rupert, Rhea                 Cave Spring            1:55.59   2 
 40 Lambertson, Maggie           Blacksburg             1:58.82   2 
 41 Stevens, Hannah              Staunton River         1:59.76   1 
 -- Valencia, Michelle           Washington, G.              DQ   1 
 
Event 8  Boys 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gray, Justin                 Heritage (Ly)          1:10.91   7 
  2 LaMartina, Drew              Liberty Christia       1:12.17   6 
  3 Williams, John               Byrd, William          1:12.19   8 
  4 Robinson, Leander            Appomattox Count       1:12.32   6 
  5 Johnson, Stuart              Mountain Heritag       1:12.81   8 
  6 Miller, William              Liberty Christia       1:12.85   6 
  7 Watson, William              Southern Guilfor       1:14.02   7 
  8 Brown, Thomas                Fleming, William       1:14.04   7 
  9 Boyd, Terrance               Halifax County         1:14.07   4 
 10 Brown, Charles               Parkland               1:14.08   7 
 11 Murphy, Jonathan             Byrd, William          1:14.09   5 
 12 Newcomb, Calum               Blacksburg             1:14.55   6 
 13 Martin, Joseph               Broadway               1:14.81   6 
 14 Benjamin, Lewis              Parkland               1:15.86   8 
 15 Griffin, Eric                Byrd, William          1:16.26   8 
 16 Bowen, Kevin                 Cardinal Gibbons       1:16.70   4 
 17 Dorman, Seth                 Liberty Christia       1:17.10   5 
 18 Mebane, Raquan               Cummings               1:17.66   4 
 19 Edney, J.T                   Pulaski County         1:17.86   4 
 20 Spencer, Austin              Christiansburg         1:19.02   4 
 21 Hale, Will                   Byrd, William          1:19.21   2 
 22 Phillips, Kevin              Rustburg               1:19.34   2 
 23 Hartley, Kevin               Blacksburg             1:19.39   5 
 24 Franklin, Robby              Polk County            1:19.41   3 
 25 Conley, Andrew               Cave Spring            1:19.64   5 
 26 Fisher, Joseph               Byrd, William          1:19.75   4 
 27 McPherson, Brandon           Broadway               1:19.81   4 
 28 Hohlfeld, Niklas             Charlottesville        1:19.83   3 
 29 Farstad, Ari                 Polk County            1:20.23   5 
 30 Evans, BK                    Christiansburg         1:20.28   3 
 31 Woolwine, Ethan              Appomattox Count       1:21.26   1 
 32 Potere, Ian                  Roanoke Catholic       1:21.39   1 
 33 Wright, Zach                 Byrd, William          1:21.46   2 
 34 Poole, Kenny                 Blacksburg             1:22.13   3 
 35 Thrasher, Ian                Abingdon               1:22.80   2 
 36 Lestyan, Patrick             Greenbrier Chris       1:25.10   1 
 37 Rakes, Thomas                Blacksburg             1:26.52   2 
 38 Sakalas, Alex                Roanoke Catholic       1:26.58   1 
 39 Leonard, Nelson              Polk County            1:26.86   1 
 40 Bray, James                  Charlottesville        1:27.47   3 
 41 Mattox, Peter                Blacksburg             1:29.77   2 
 42 Britten, Peter               Blacksburg             1:29.98   2 
 43 Ritter, Marshall             Blacksburg             1:32.39   1 
 44 Perry, Matthew               Blacksburg             1:34.60   1 
 45 Steptoe, Trey                Charlottesville        1:36.99   3 
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wilson, Samiiah              Cardinal Gibbons       3:18.24  
  2 Eaton, Eliza                 Christiansburg         3:23.19  
  3 Sorrentino, Juliana          Roanoke Catholic       3:24.24  
  4 Gwin, Mirenda                Roanoke Catholic       3:25.30  
  5 Brugh, Jennifer              Christiansburg         3:26.14  
  6 Beck, Caitlyn                Henry, Patrick (       3:26.79  
  7 Sumner, Sydney               Blacksburg             3:26.80  
  8 Jeong, Esther                Blacksburg             3:31.50  
  9 Woodford, Alina              Henry, Patrick (       3:32.99  
 10 McCoy, Rachel                Blacksburg             3:33.27  
 11 Quigg, Abby                  Liberty Christia       3:34.87  
 12 Jaeger, Lauren               Blacksburg             3:35.21  
 13 Gray, Sarah                  Christiansburg         3:39.14  
 14 Robinson, Morgan             Rustburg               3:40.28  
 15 Axsom, Jesse                 Blacksburg             3:47.96  
 16 Walz, Bridgett               Blacksburg             3:49.20  
 17 Alkaher, Shai                Blacksburg             3:50.03  
 18 Bouchard, Katherine          Charlottesville        3:50.30  
 19 Boyle, Lindsey               Blacksburg             3:50.36  
 20 Russell, Anna                Charlottesville        3:50.48  
 21 Fitchett, Ericka             Blacksburg             3:50.71  
 22 Dzdic, Jenny                 Charlottesville        3:50.88  
 23 Feemster, Kristin            Parkland               3:53.68  
 24 Gulli, Jordan                Byrd, William          3:54.09  
 25 Vertiz, Jessica              Cummings               4:00.21  
 26 Simeone, Gabriella           Charlottesville        4:04.79  
 27 Givens, Elizabeth            Charlottesville        4:05.42  
 28 James, Rachel                Blacksburg             4:05.61  
 29 Stallings, Brooke            Blacksburg             4:08.69  
 30 Mills, Suvannah              Blacksburg             4:22.54  
 31 Puryear, Iris                Charlottesville        4:26.81  
 32 Russell, Margaret            Charlottesville        4:28.09  
 33 Palmer, Rhonda               Parkland               4:38.96  
 34 Clary, Faith                 Blacksburg             4:43.65  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hull, Quinn                  Blacksburg             2:39.98  
  2 Eddleton, Andy               Christiansburg         2:40.95  
  3 Link, Zach                   Blacksburg             2:41.82  
  4 Beach, Douglass              Roanoke Catholic       2:46.56  
  5 Gilmore, Phillip             Byrd, William          2:48.56  
  6 Doe, Devon                   Armstrong              2:48.57  
  7 Williams, Joshua             Byrd, William          2:52.70  
  8 Robertson, Christian         Blacksburg             2:52.89  
  9 Phillips, Luke               Blacksburg             2:52.91  
 10 LaMartina, Gabe              Liberty Christia       2:54.85  
 11 Young, Faron                 Henry, Patrick (       2:54.96  
 12 Boyd, Chris                  Byrd, William          2:55.11  
 13 Skelton, Camen               Blacksburg             2:55.90  
 14 Ness, Alan                   Liberty Christia       2:56.71  
 15 Bohon, Taylor                Cave Spring            2:56.74  
 16 Hudson, Tom                  Cave Spring            2:58.74  
 17 Cannon, Terrence             Parkland               2:58.80  
 18 Goldwasser, Ben              Roanoke Catholic       2:58.96  
 19 Wheeler, Tom                 Rustburg               2:59.00  
 20 McClenny, Brandon            Appomattox Count       3:00.21  
 21 Driscoll, Sean               Rockbridge             3:01.33  
 22 Mattingly, John              Blacksburg             3:02.67  
 23 Spencer, Patrick             Liberty Christia       3:02.92  
 24 Angle, Joseph                Henry, Patrick (       3:03.22  
 25 Chase, Zach                  Christiansburg         3:03.52  
 26 Anderson, Gabe               Henry, Patrick (       3:07.71  
 27 Keller, Andrew               Broadway               3:08.53  
 28 Swanson, Jude                Appomattox Count       3:08.61  
 29 Woolwine, Ethan              Appomattox Count       3:08.83  
 30 Belliveau, Ned               Rockbridge             3:09.47  
 31 Yetter, Kyle                 Byrd, William          3:10.21  
 32 Poole, Kenny                 Blacksburg             3:15.57  
 33 Moore, Davis                 Charlottesville        3:16.68  
 34 Weaver, Darius               Halifax County         3:17.53  
 35 Cook, Michael                Christiansburg         3:20.21  
 36 Collins, Mason               Staunton River         3:20.69  
 37 Hildago, Jared               Blacksburg             3:20.84  
 38 Doss, Kerlin                 Blacksburg             3:20.92  
 39 Elder, Robert                Henry, Patrick (       3:22.52  
 40 Snyder, Kyle                 Nelson County          3:23.69  
 41 Ventry, Vaughn               Blacksburg             3:24.71  
 42 Markham, Colby               Halifax County         3:24.93  
 43 Royal, Dalton                Byrd, William          3:25.92  
 44 Hicks, Kyle                  Staunton River         3:26.61  
 45 Sly, Caleb                   Broadway               3:27.74  
 46 Krajnik, Jacob               Roanoke Catholic       3:28.68  
 47 Marshall, Timothy            Appomattox Count       3:28.78  
 48 Szymanski, Zach              Greenbrier Chris       3:33.03  
 49 Kepley, Jack                 Henry, Patrick (       3:35.32  
 50 Eyestone, Chris              Blacksburg             3:38.08  
 51 Jee, James                   Blacksburg             3:38.56  
 52 McDonald, Joe                Blacksburg             3:38.76  
 53 Thornton, Josh               Pulaski County         3:42.88  
 54 Bellavia, Scott              Henry, Patrick (       3:45.88  
 55 Stewart, Ronald              Charlottesville        3:49.82  
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thrasher, Chelsea            Abingdon               5:47.58  
  2 Crist, Danielle              Rustburg               5:49.56  
  3 Corbo, Allison               Broadway               5:49.79  
  4 Sorrentino, Juliana          Roanoke Catholic       5:51.01  
  5 Sumner, Sydney               Blacksburg             5:52.32  
  6 Sorrentino, Patricia         Roanoke Catholic       5:54.16  
  7 Gwin, Mirenda                Roanoke Catholic       5:56.07  
  8 Jeong, Esther                Blacksburg             5:56.64  
  9 McCarren, Cathleen           Brookville             5:57.92  
 10 Brown, Kaitlyn               Brookville             5:58.87  
 11 McCoy, Rachel                Blacksburg             5:59.63  
 12 Jaeger, Lauren               Blacksburg             6:00.30  
 13 Demmerle, Amanda             Greenbrier Chris       6:07.63  
 14 Quigg, Abby                  Liberty Christia       6:15.43  
 15 Malkki, Kari                 Polk County            6:15.51  
 16 Grange, Morgan               Blacksburg             6:20.12  
 17 Sherman, Allison             Christiansburg         6:20.73  
 18 Cribb, Hannah                Salem (S)              6:22.73  
 19 Bouchard, Katherine          Charlottesville        6:23.63  
 20 Gulli, Jordan                Byrd, William          6:26.51  
 21 Coleman, Cristen             Liberty Christia       6:27.83  
 22 Huntington, Alyssa           Auburn high scho       6:31.15  
 23 Wilkins, Lisa                Auburn high scho       6:33.47  
 24 Petoia, Cabot Lee            Polk County            6:33.60  
 25 Green, Kelsey                Brookville             6:33.85  
 26 Russell, Anna                Charlottesville        6:36.79  
 27 Walz, Bridgett               Blacksburg             6:36.85  
 28 Elliott, Rebecca             Polk County            6:38.31  
 29 Guthrie, Julie               Pulaski County         6:40.24  
 30 Lewis, Lindsay               Liberty Christia       6:42.00  
 31 Swanson, Cori                Byrd, William          6:42.05  
 32 Boyle, Lindsey               Blacksburg             6:50.97  
 33 Alkaher, Shai                Blacksburg             6:51.08  
 34 Meehan, Melanie              Blacksburg             6:51.24  
 35 Stinnette, Cynthia           Byrd, William          7:03.32  
 36 Simeone, Gabriella           Charlottesville        7:03.85  
 37 James, Rachel                Blacksburg             7:04.41  
 38 Alderfer, Elizabeth          Nelson County          7:05.85  
 39 Givens, Elizabeth            Charlottesville        7:06.62  
 40 Monroe, Maya                 Blacksburg             7:12.00  
 41 McConkey, Juliet             Nelson County          7:14.61  
 42 Ballowe, Abigail             Nelson County          7:14.77  
 43 Bahr, Mirian                 Christiansburg         7:24.37  
 44 Russell, Margaret            Charlottesville        7:40.91  
 45 Distefano, Devon             Byrd, William          7:42.49  
 46 Pellatt, Bronwyn             Polk County            7:53.95  
 47 Peterson, Laurel             Christiansburg         7:59.34  
 48 Marshall, Channing           Polk County            8:28.26  
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carter, George               Blacksburg             4:26.52  
  2 Bailey, Michael              Greenbrier Chris       4:31.47  
  3 Eddleton, Andy               Christiansburg         4:33.37  
  4 Locasio, Frank               Blacksburg             4:36.58  
  5 O'Connor, Kevin              Byrd, William          4:37.93  
  6 Noegel, Anthony              Blacksburg             4:38.50  
  7 Link, Zach                   Blacksburg             4:42.83  
  8 Leffell, Nick                Byrd, William          4:43.60  
  9 Hull, Quinn                  Blacksburg             4:46.38  
 10 Howard, Matt                 Blacksburg             4:46.55  
 11 Tolton, George               Abingdon               4:46.68  
 12 Gilmore, Phillip             Byrd, William          4:49.20  
 13 Beach, Douglass              Roanoke Catholic       4:51.62  
 14 Bibler, Kyle                 Rustburg               4:52.44  
 15 Hinchey, Colby               Abingdon               4:52.99  
 16 Skelton, Camen               Blacksburg             4:54.25  
 17 Conner, Mang                 South View             4:54.38  
 18 Link, Nick                   Blacksburg             4:55.69  
 19 Cromwell, Josh               Liberty Christia       4:56.05  
 20 Gifford, Michael             Abingdon               4:56.38  
 21 Roark, Jake                  Brookville             4:56.81  
 22 Driver, Brett                Salem (S)              4:56.86  
 23 Peton, Ben                   Blacksburg             4:57.11  
 24 Hartley, Ray                 Blacksburg             4:57.46  
 25 Robertson, Christian         Blacksburg             4:57.56  
 26 Fisher, Trey                 Liberty Christia       4:57.80  
 27 Bass, Hunter                 Rustburg               4:57.99  
 28 Taylor, Jeff                 Orange County          4:58.83  
 29 Earles, Cody                 Blacksburg             4:59.79  
 30 Robertson, Stuart            Staunton River         5:00.55  
 31 Borny, Matthew               Blacksburg             5:01.25  
 32 Cedillo, David               Brookville             5:02.40  
 33 Boyd, Chris                  Byrd, William          5:02.82  
 34 Doe, Devon                   Armstrong              5:03.26  
 35 Ness, Alan                   Liberty Christia       5:04.61  
 36 Ferguson, Eric               Blacksburg             5:05.31  
 37 Simpson, Sol                 Fleming, William       5:06.00  
 38 Conrad, Marcus               Brookville             5:06.29  
 39 Armstrong, Hayes             Abingdon               5:06.42  
 40 Phillips, Luke               Blacksburg             5:07.14  
 41 McClenny, Brandon            Appomattox Count       5:07.49  
 42 Grabaskas, Thomas            Liberty Christia       5:08.60  
 43 Driscoll, Sean               Rockbridge             5:09.42  
 44 Belliveau, Ned               Rockbridge             5:09.50  
 45 Mahoney, Kit                 Roanoke Catholic       5:10.94  
 46 Via, Matthew                 Roanoke Catholic       5:11.27  
 47 Jesse, Autry                 South View             5:11.79  
 48 Barrett, David               Staunton River         5:12.66  
 49 Wallace, Matt                Brookville             5:13.28  
 50 Oakey, Sam                   Roanoke Catholic       5:13.41  
 51 Harvey, John                 Salem (S)              5:13.82  
 52 Parker, Colton               Staunton River         5:14.94  
 53 Mattingly, John              Blacksburg             5:16.90  
 54 Spurlock, Matt               Christiansburg         5:16.96  
 55 Goldwasser, Ben              Roanoke Catholic       5:17.14  
 56 Cooper, Alex                 Christiansburg         5:17.24  
 57 Wilson, Nick                 Blacksburg             5:17.35  
 58 Morrell, Cory                Auburn high scho       5:21.51  
 59 Conley, Michael              Cave Spring            5:21.62  
 60 Brand, Cabell                Polk County            5:22.10  
 61 Eaton, Neal                  Christiansburg         5:23.53  
 62 Cannon, Seth                 Brookville             5:23.69  
 63 Yetter, Kyle                 Byrd, William          5:28.40  
 64 Gibson, Trey                 Byrd, William          5:28.43  
 65 Scott, Ethan                 Cave Spring            5:29.18  
 66 Jordan, Gaired               Parkland               5:31.53  
 67 Royal, Dalton                Byrd, William          5:31.57  
 68 Moore, Davis                 Charlottesville        5:31.58  
 69 Norris, Mike                 Pulaski County         5:33.40  
 70 Gotschal, Josh               Cave Spring            5:34.15  
 71 Butler, Bruce                Polk County            5:34.90  
 72 Paone, Michael               Cave Spring            5:36.16  
 73 Gonzalez-Pacheco, Ivan       Washington, G.         5:36.42  
 74 Caplinger, Joey              Cave Spring            5:38.20  
 75 Bradshaw, Andrew             Christiansburg         5:40.61  
 76 Wells, Alex                  Blacksburg             5:42.18  
 77 Elmore, Landon               Salem (S)              5:43.31  
 78 Williams, George             Rockbridge             5:44.28  
 79 Ramirez, Jose                Washington, G.         5:45.10  
 80 Hartley, Kevin               Blacksburg             5:52.70  
 81 Gladfelter, Matt             Cave Spring            5:53.54  
 82 McDonald, Joe                Blacksburg             5:54.28  
 83 Schaub, Alex                 Polk County            5:55.36  
 84 Lauer, Eric                  Polk County            5:55.77  
 85 Ritchie, Logan               Broadway               5:55.94  
 86 Thornton, Josh               Pulaski County         5:56.81  
 87 Hicks, Kyle                  Staunton River         5:57.16  
 88 Krajnik, Jacob               Roanoke Catholic       5:57.20  
 89 Harless, Daniel              Christiansburg         5:57.39  
 90 Swaffar, Daniel              Cave Spring            5:57.52  
 91 Collins, Mason               Staunton River         5:58.62  
 92 Council, Eric                Parkland               5:58.66  
 93 Buck, Brady                  Byrd, William          5:59.48  
 94 Marshall, Timothy            Appomattox Count       6:00.02  
 95 Szymanski, Zach              Greenbrier Chris       6:00.48  
 96 Eyestone, Chris              Blacksburg             6:12.22  
 97 Whitson, Kyle                Polk County            6:13.32  
 98 Strickland, William          Fleming, William       6:27.59  
 99 Walker, Dylan                Polk County            6:32.28  
100 Stewart, Ronald              Charlottesville        6:39.26  
 -- Hoover, Shannon              Auburn high scho           DNF  
 
Event 13  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cummings  'A'                                       1:51.19   5 
     1) Faucette, Rodaijah              2) Morrow, Chelsea                
     3) Lopez, Janae                    4) Evans, Francesca               
  2 Charlottesville  'A'                                1:51.53   4 
     1) Jordan, Amanda                  2) Jordan, Jessica                
     3) Intolubbe-Chimil, Abaigail      4) Bray, Julia                    
  3 Heritage (Ly)  'A'                                  1:52.59   4 
     1) Giles, Amber                    2) Dubois, Destiny                
     3) Roark, Kellsey                  4) Sheffield, Jasmin              
  4 Armstrong  'A'                                      1:54.29   5 
     1) Carrington, Mikala              2) Shaquana, Burrell              
     3) Burrell, Latifa                 4) Coffey, Crishonda              
  5 Washington, G.  'A'                                 1:54.45   5 
     1) Forbes, De'Ana                  2) Goods, Camesha                 
     3) Bethel, Kiara                   4) Russell, Randa                 
  6 Parkland  'A'                                       1:55.30   5 
     1) Gathings, Mytoia                2) Carlton, Chelsie               
     3) Mitchell, Brianna               4) Rivers, Myia                   
  7 Liberty Christian  'A'                              1:56.20   3 
     1) Mercer, Dana                    2) Clark, Jessica                 
     3) Corriveau, Kayla                4) Moss, Monique                  
  8 Appomattox County  'A'                              1:56.85   3 
     1) Walker, Destinee                2) Robertson, Jessica             
     3) Villarreal, Tiffany             4) Revely, DeShonda               
  9 Halifax County  'A'                                 1:57.53   4 
     1) Pannell, Tyiesha                2) Boyd, Mikayla                  
     3) Woolford, Tiara                 4) Mosley, Taylor                 
 10 Rustburg  'A'                                       1:58.88   1 
     1) Coles, Brandi                   2) Baker, Jamiecka                
     3) Long, Tabitha                   4) Jefferson, Camelia             
 11 Blacksburg  'A'                                     2:02.16   4 
     1) Newcomb, Adrian                 2) Kauffman, Megan                
     3) Pickrell, Lydia                 4) Mitchell, Karmen               
 12 Abingdon  'A'                                       2:02.98   3 
     1) Jenkins, Haley                  2) Rock, Lori                     
     3) Pruitt, Katie                   4) Morse, Kierra                  
 13 Rockbridge  'A'                                     2:06.17   2 
     1) Buerkens, Laurinda              2) Moore, Morgan                  
     3) Schroers, Nicole                4) Witten, Aimee                  
 14 Roanoke Catholic  'A'                               2:06.90   2 
     1) Logan, Stephanie                2) Sorrentino, Juliana            
     3) Thompson, Maggie                4) Sorrentino, Patricia           
 15 Polk County  'A'                                    2:07.35   1 
     1) Umlauf, Jessica                 2) Koenig, Anna                   
     3) Madigan, Tori                   4) Miller, Jamie                  
 16 Blacksburg  'B'                                     2:10.14   2 
     1) Colpitts, Alaina                2) Rinehart, Chloe                
     3) Choi, Kristy                    4) Lambertson, Maggie             
 17 Byrd, William  'A'                                  2:12.55   3 
     1) Harris, Caleisha                2) Johnson, Kayla                 
     3) Lambert, Kayla                  4) Tomlinson, Natalie             
 18 Polk County  'B'                                    2:28.04   1 
     1) Bentley, Naomi                  2) Parra, Brittany                
     3) Pritchard, Tori                 4) Stein, Brittany                
 19 Rockbridge  'B'                                     2:28.06   1 
     1) Ruley, Callie                   2) Knight, Cassie                 
     3) Clemmer, Katie                  4) Dryden, Samantha               
 
Event 14  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Halifax County  'A'                                 1:35.65   5 
     1) Byrd, Craig                     2) Greene, Davon                  
     3) Roberts, Trey                   4) Logan, Thomas                  
  2 Heritage (Ly)  'A'                                  1:37.02   3 
     1) Fouche, Quinton                 2) Dolsey, James                  
     3) Reeves, Dequan                  4) Thomas, Antonio                
  3 Southern Guilford  'A'                              1:37.07   3 
     1) Scott, Warren                   2) Pickett, Kendall               
     3) Couch, Bennie                   4) Jones, Xavier                  
  4 Charlottesville  'A'                                1:40.71   5 
     1) Parker, Raymond                 2) Sterling, Reginald             
     3) Rice, Brian                     4) McGruder, Kevin                
  5 Cardinal Gibbons  'A'                               1:41.48   4 
     1) Dubois, Matt                    2) Brown, Alex                    
     3) Bowen, Kevin                    4) Fedorovich, Frankie            
  6 Parkland  'A'                                       1:41.57   5 
     1) Cladd, Qamar                    2) Middleton, Douglas             
     3) Goldsmith, Reggie               4) Williams, Kadeem               
  7 Blacksburg  'A'                                     1:42.27   6 
     1) Kleiner, Joey                   2) Davis, Clay                    
     3) Forbes, Marsan                  4) Robinson, Brandon              
  8 Broadway  'A'                                       1:42.48   4 
     1) Martin, Andrew                  2) Robinson, Richard              
     3) McPherson, Brandon              4) Martin, Joseph                 
  9 Pulaski County  'A'                                 1:42.50   2 
     1) Cobbs, Robert                   2) Brock, Brandon                 
     3) Barker, Ethan                   4) Edney, J.T                     
 10 Abingdon  'A'                                       1:43.51   2 
     1) Spencer, Cory                   2) Owens, Chaz                    
     3) Widener, Caleb                  4) Waldrop, Aaron                 
 11 Liberty Christian  'A'                              1:43.52   5 
     1) Moser, Matt                     2) Williams, Travis               
     3) Beckles, Andre'                 4) Ward, D'Nard                   
 12 Appomattox County  'A'                              1:43.80   3 
     1) Robinson, Leander               2) Goode, Junior                  
     3) Christian, Terrance             4) Wright, Mark                   
 13 Rockbridge  'A'                                     1:44.45   2 
     1) Walz, Stefan                    2) Garvis, Mike                   
     3) Frazier, Brian                  4) Mogenson, Chris                
 14 Polk County  'A'                                    1:45.04   4 
     1) Harper, Ian                     2) Chapman, Flynn                 
     3) Christiansen, Jacob             4) Couch, Trey                    
 15 Staunton River  'A'                                 1:46.66   1 
     1) Colo, Joe                       2) Mihelich, Justin               
     3) Pendergraft, Benjamin           4) Merrill, Logan                 
 16 Christiansburg  'B'                                 1:50.05   1 
     1) Cridlin, Jacob                  2) Meller, Zach                   
     3) Clarke, Andrew                  4) Godbey, Wes                    
 17 Christiansburg  'A'                                 1:50.96   3 
     1) Bacon, Tre                      2) Jones, Devon                   
     3) Evans, BK                       4) Hudson, Travis                 
 18 Blacksburg  'B'                                     1:51.42   4 
     1) Earles, Cody                    2) Dove, Ross                     
     3) Galbraith, Curtis               4) Ball, Owen                     
 19 Rockbridge  'B'                                     1:55.13   1 
     1) Swenson, Grant                  2) Smith, Aaron                   
     3) Djordjevic, DJ                  4) Bryant, Kevin                  
 20 Rockbridge  'C'                                     2:05.10   1 
     1) Newcomber, Alexander            2) Gartner, Fabion                
     3) Haine, Hunter                   4) Whitaker, Mason                
 -- Byrd, William  'A'                                       DQ   2 
     1) Mooney, John                    2) Suttles, Tucker                
     3) Staples, Michael                4) Harris, Caleb                  
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Armstrong  'A'                                      4:27.08   3 
     1) Raiven, Thorpe                  2) Carrington, Mikala             
     3) Stevens, Alea                   4) Burrell, Latifa                
  2 Cummings  'A'                                       4:28.88   2 
     1) Evans, Francesca                2) Faucette, Rodaijah             
     3) Morrow, Chelsea                 4) Lopez, Mariam                  
  3 Heritage (Ly)  'A'                                  4:30.21   3 
     1) Taylor, Tanisha                 2) Long, Jamie                    
     3) Dubois, Destiny                 4) Roark, Kellsey                 
  4 Washington, G.  'A'                                 4:31.52   3 
     1) Hughes, Brianna                 2) Wilson, Lora                   
     3) Marshall, Mellarie              4) Russell, Randa                 
  5 Charlottesville  'A'                                4:36.35   4 
     1) Griffin, Irene                  2) Jordan, Jessica                
     3) Bray, Julia                     4) Intolubbe-Chimil, Abaigail     
  6 Cardinal Gibbons  'A'                               4:43.23   1 
     1) Martinez, Ashley                2) Donato, Kate                   
     3) Torres, Blair                   4) Wilson, Samiiah                
  7 Halifax County  'A'                                 4:46.12   2 
     1) Boyd, Mikayla                   2) Chandler, Tashayla             
     3) Cole, DaShawna                  4) Crews, Kiara                   
  8 Parkland  'A'                                       4:46.91   3 
     1) Gathings, Mytoia                2) Mitchell, Brianna              
     3) Rivers, Myia                    4) Singleton, Courtney            
  9 Rustburg  'A'                                       4:48.94   4 
     1) Baker, Jamiecka                 2) Allen, Kelsey                  
     3) Long, Tabitha                   4) Jefferson, Camelia             
 10 Abingdon  'A'                                       4:59.65   2 
     1) Jenkins, Haley                  2) Rock, Lori                     
     3) Morse, Kierra                   4) Pruitt, Katie                  
 11 Polk County  'A'                                    5:00.54   1 
     1) Conner, Maggie                  2) Malkki, Kari                   
     3) Petoia, Cabot Lee               4) Umlauf, Jessica                
 12 Byrd, William  'A'                                  5:13.15   1 
     1)                                 2) Lambert, Kayla                 
     3) Harris, Caleisha                4) Tomlinson, Natalie             
 13 Polk County  'B'                                    5:48.52   1 
     1) Marshall, Channing              2) Mitchell, Savanna              
     3) Elliott, Rebecca                4) Pullara, Jessica               
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Blacksburg  'A'                                     3:38.93   4 
     1) Carter, George                  2) Forbes, Marsan                 
     3) Newcomb, Calum                  4) Hull, Quinn                    
  2 Liberty Christian  'A'                              3:40.96   4 
     1) Beckles, Andre'                 2) Moser, Matt                    
     3) Bingham, Cody                   4) LaMartina, Drew                
  3 Byrd, William  'A'                                  3:43.86   4 
     1) Williams, John                  2) Williams, Joshua               
     3) Murphy, Jonathan                4) Mooney, John                   
  4 Southern Guilford  'A'                              3:45.74   5 
     1) Harris, Jaleel                  2) Pickett, Kendall               
     3) Couch, Bennie                   4) Jones, Xavier                  
  5 Heritage (Ly)  'A'                                  3:49.38   5 
     1) Gray, Justin                    2) Fouche, Quinton                
     3) Butler, Wesley                  4) Sales, Cedric                  
  6 Parkland  'A'                                       3:50.75   5 
     1) Brown, Charles                  2) Cannon, Terrence               
     3) Benjamin, Lewis                 4) Starnes, D'Andre               
  7 Cardinal Gibbons  'A'                               3:55.05   5 
     1) Dubois, Matt                    2) Brown, Alex                    
     3) Fedorovich, Frankie             4) Bowen, Kevin                   
  8 Staunton River  'A'                                 3:59.16   1 
     1) Colo, Joe                       2) Mihelich, Justin               
     3) Pendergraft, Benjamin           4) Merrill, Logan                 
  9 Charlottesville  'A'                                4:00.00   4 
     1) McGruder, Kevin                 2) Parker, Raymond                
     3) Sterling, Reginald              4) Little, Johnny                 
 10 Blacksburg  'E'                                     4:00.36   3 
     1) Hartley, Ray                    2) Skelton, Camen                 
     3) Peton, Ben                      4) Robertson, Christian           
 11 Polk County  'A'                                    4:01.88   3 
     1) Butler, Bruce                   2) Conner, Andy                   
     3) Farstad, Ari                    4) Harper, Ian                    
 12 Henry, Patrick (R)  'A'                             4:02.89   2 
     1) Young, Faron                    2) Anderson, Gabe                 
     3) Angle, Joseph                   4) Lovegrove, Spencer             
 13 Abingdon  'A'                                       4:03.74   3 
     1) Spencer, Cory                   2) Eshle, Tyler                   
     3) Owens, Chaz                     4) Waldrop, Aaron                 
 14 Byrd, William  'B'                                  4:04.33   3 
     1) Fisher, Joseph                  2) Griffin, Eric                  
     3) Wright, Zach                    4) Guilliams, Matt                
 15 Polk County  'B'                                    4:14.34   1 
     1) Leonard, Nelson                 2) Gutierrez, Diego               
     3) Franklin, Robby                 4) Kujawa, Josh                   
 16 Henry, Patrick (R)  'B'                             4:50.97   2 
     1) Elder, Robert                   2) Via, Jeremy                    
     3) Kepley, Jack                    4) Bellavia, Scott                
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Henry, Patrick (R)  'A'                            10:45.25  
     1) Beck, Caitlyn                   2) Caffrey, Dierdre               
     3) Muller, Kachina                 4) Lucas, Claiborne               
  2 Christiansburg  'A'                                11:00.92  
     1) Brugh, Jennifer                 2) Eaton, Eliza                   
     3) Gray, Sarah                     4) Wade, Kelsie                   
  3 Rustburg  'A'                                      11:12.31  
     1) Crist, Danielle                 2) Robinson, Morgan               
     3) Coles, Brandi                   4) Mitchell, Miranda              
  4 Prince Edward  'A'                                 11:51.37  
     1) Keup, Lauren                    2) Schrader, Devon                
     3) Favret, Amanda                  4) Lowe, Katrina                  
  5 Byrd, William  'A'                                 11:58.70  
     1) McConchie, Laura                2)                                
     3) Yeatts, Emily                   4) Kingery, Kara                  
  6 Polk County  'A'                                   12:43.43  
     1) Elliott, Rebecca                2) Koenig, Anna                   
     3) Costine, Anna                   4) Marshall, Channing             
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Byrd, William  'A'                                  8:50.06  
     1) Williams, John                  2) Williams, Joshua               
     3) Leffell, Nick                   4) Griffin, Eric                  
  2 Henry, Patrick (R)  'A'                             8:55.21  
     1) Woodford, Patrick               2) Paultre, Hartnel               
     3) Grove, Locher                   4) Young, Faron                   
  3 Liberty Christian  'A'                              9:06.65  
  4 Rustburg  'A'                                       9:07.13  
     1) Bibler, Kyle                    2) Bass, Hunter                   
     3) Phillips, Kevin                 4) Brookes, Ashley                
  5 Parkland  'A'                                       9:21.17  
     1) Benjamin, Lewis                 2) Brown, Charles                 
     3) Cannon, Terrence                4) Jordan, Gaired                 
  6 Blacksburg  'A'                                     9:28.21  
     1) Earles, Cody                    2) Britten, Peter                 
     3) Hildago, Jared                  4) Buyer, Matt                    
  7 Polk County  'A'                                    9:30.89  
     1) Brand, Cabell                   2) Butler, Bruce                  
     3) Franklin, Robby                 4) Farstad, Ari                   
  8 Byrd, William  'B'                                  9:32.03  
     1) Boyd, Chris                     2) Buck, Brady                    
     3) Royal, Dalton                   4) Yetter, Kyle                   
  9 Fleming, William  'A'                               9:38.80  
     1) Brown, Thomas                   2) Muse, Phillip                  
     3) Simpson, Sol                    4) Jumper, James                  
 10 Christiansburg  'A'                                 9:39.33  
     1) Cooper, Alex                    2) Chase, Zach                    
     3) Spurlock, Matt                  4) Spencer, Austin                
 11 Henry, Patrick (R)  'B'                             9:39.63  
     1) Tony, Harrison                  2) Deyerle, Sean                  
     3) Angle, Joseph                   4) Anderson, Gabe                 
 12 Rockbridge  'A'                                     9:53.99  
     1) Driscoll, Sean                  2) Belliveau, Ned                 
     3) Bryant, Calvin                  4) Hinks, Matthew                 
 13 Polk County  'B'                                    9:54.71  
     1) Chapman, Flynn                  2) Conner, Andy                   
     3) Gutierrez, Diego                4) Kujawa, Josh                   
 14 Broadway  'A'                                      10:41.99  
     1) Keller, Andrew                  2) Ritchie, Logan                 
     3) Burchard, Noah                  4) Sly, Caleb                     
 15 Rockbridge  'B'                                    11:14.63  
     1) Williams, George                2) Leland, Edward                 
     3) Poole, Ethan                    4) Benke, Alex                    
 
Event 19  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 DeRose, Giovanna             Rustburg               5-00.00  
  2 Bostwick, Brittany           Christiansburg         4-10.00  
  3 Conner, Maggie               Polk County           J4-10.00  
  3 Baker, Jamiecka              Rustburg              J4-10.00  
  3 Sherman, Shana               Broadway              J4-10.00  
  6 Barlow, Ariel                Armstrong             J4-10.00  
  6 Hawkins, Danielle            Cardinal Gibbons      J4-10.00  
  8 Wright, Aurora               Halifax County         4-08.00  
  8 Shaquana, Burrell            Armstrong              4-08.00  
 10 Glynn, Kellie                Liberty Christia       4-06.00  
 10 Edwards, Christen            Charlottesville        4-06.00  
 10 Villeda, Brandy              Halifax County         4-06.00  
 13 Choi, Kristy                 Blacksburg             4-02.00  
 13 Timmermann, Marta            Cave Spring            4-02.00  
 13 Pickrell, Lydia              Blacksburg             4-02.00  
 13 Intolubbe-Chimil, Abaiga     Charlottesville        4-02.00  
 13 Howell, Maggie               Blacksburg             4-02.00  
 13 Grace, Rebecca               Broadway               4-02.00  
 13 Azar, Reema                  Cave Spring            4-02.00  
 -- Dooley, Dorothy              Franklin County             NH  
 -- Hess, T.N.                   Franklin County             NH  
 -- Lowen, Julia                 Cave Spring                 NH  
 
Event 20  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hudson, Travis               Christiansburg         6-04.00  
  2 Petty, Javis                 Washington, G.         6-02.00  
  3 Greene, Davon                Halifax County         6-00.00  
  4 Smith, Justin                Byrd, William          5-10.00  
  5 Campbell, Scott              Salem (S)             J5-10.00  
  6 Weaver, D'Andre              South View             5-08.00  
  7 Littlejohn, Cary             Polk County            5-06.00  
  8 Carson, Josh                 Charlottesville        5-04.00  
  9 Dove, Ross                   Blacksburg            J5-04.00  
 10 Toliver, Brandon             Charlottesville        5-00.00  
 10 Parker, Raymond              Charlottesville        5-00.00  
 10 Middleton, Douglas           Parkland               5-00.00  
 10 Johnson, David               Charlottesville        5-00.00  
 10 Castillo, Devin              Franklin County        5-00.00  
 10 Forbes, Marsan               Blacksburg             5-00.00  
 10 Beckles, Andre               Liberty Christia       5-00.00  
 10 McGruder, Kevin              Charlottesville        5-00.00  
 -- Logan, Jarius                Halifax County              NH  
 
Event 21  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 White, Sydney                East Forsyth          10-00.00  
  2 Glynn, Kellie                Liberty Christia       8-00.00  
  3 Mitchell, Savanna            Polk County           J8-00.00  
 -- Eichenlaub, Alicia           Franklin County             NH  
 -- Shrewsbury, Sarah            Staunton River              NH  
 
Event 22  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bingham, Cody                Liberty Christia      14-00.00  
  2 Lieberman, Bryan             Polk County          J14-00.00  
  3 Vegas, Austin                East Forsyth          12-06.00  
  4 Massey, Aaron                East Forsyth           9-00.00  
  5 Roberts, Josh                East Forsyth          J9-00.00  
 -- Castillo, Devin              Franklin County             NH  
 -- Moser, Matt                  Liberty Christia            NH  
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan, Amanda               Charlottesville       17-01.00  
  2 Mercer, Dana                 Liberty Christia      17-00.75  
  3 Bostwick, Brittany           Christiansburg        16-11.00  
  4 Goods, Camesha               Washington, G.        16-09.50  
  5 Carlton, Chelsie             Parkland              16-01.75  
  6 Jackson, Uniquequa           Brookville            16-01.00  
  7 Ndem, Edy                    Cave Spring           16-00.25  
  8 Baker, Jamiecka              Rustburg              15-09.25  
  9 Carrington, Mikala           Armstrong             15-04.00  
 10 Boyd, Mikayla                Halifax County        15-03.50  
 11 Hawkins, Danielle            Cardinal Gibbons      14-10.25  
 12 Evans, Tanisha               Halifax County        14-09.50  
 12 Coffey, Crishonda            Armstrong             14-09.50  
 14 Glenn, Chenoa                Prince Edward         14-08.25  
 15 Orange, Bobbi Sue            Staunton River        14-05.00  
 16 Smith, Nicole                Cave Spring           14-03.25  
 17 Burrell, Latifa              Armstrong             14-02.50  
 18 Hooper, Sadee                Salem (S)             13-07.50  
 18 Corriveau, Kayla             Liberty Christia      13-07.50  
 20 Carr, Brenae                 Prince Edward         13-06.25  
 21 Cole, DaShawna               Halifax County        13-06.00  
 22 Barlow, Ariel                Armstrong             13-05.25  
 22 Brandon, Verlisha            Halifax County        13-05.25  
 24 Watson, Autumn               Franklin County       13-04.25  
 25 Chandler, Tashayla           Halifax County        13-03.50  
 26 Long, Tabitha                Rustburg              13-02.00  
 27 Olszewski, Katie             Blacksburg            13-00.50  
 28 Intolubbe-Chimil, Abaiga     Charlottesville       12-09.50  
 29 Woody, Keyona                Halifax County        12-08.25  
 30 Sims, Gracie                 Blacksburg            12-06.50  
 31 Loving, Keona                Nelson County         12-06.00  
 32 Miller, Jamie                Polk County           12-05.00  
 33 Sallada, Leah                Greenbrier Chris      12-03.00  
 34 Tamaro, Courtney             Cave Spring           12-02.75  
 35 Homer, Seren                 Blacksburg            12-01.75  
 36 Toliver, Erika               Nelson County         11-10.00  
 37 Howell, Maggie               Blacksburg            11-09.00  
 38 Logan, Ashley                Halifax County        11-06.00  
 39 Azar, Maya                   Cave Spring           11-05.50  
 40 Willard, Katlin              Blacksburg            10-10.50  
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Greene, Davon                Halifax County        21-10.50  
  2 Reeves, Dequan               Heritage (Ly)         21-06.50  
  3 Hudson, Travis               Christiansburg        20-07.00  
  4 Rice, Kenny                  Nansemond-Suffol      20-06.25  
  5 Campbell, Scott              Salem (S)             20-06.00  
  6 Boyd, Terrance               Halifax County        19-04.75  
  7 Sterling, Reginald           Charlottesville       19-04.50  
  8 Pendergraft, Benjamin        Staunton River        19-02.50  
  9 Byrd, Craig                  Halifax County        18-08.50  
 10 Couch, Bennie                Southern Guilfor      18-04.50  
 10 Weaver, D'Andre              South View            18-04.50  
 12 Parker, Raymond              Charlottesville       18-03.50  
 13 Hurt, Alonzo                 Prince Edward         18-00.75  
 14 Conner, Andy                 Polk County           18-00.00  
 15 Johnson, David               Charlottesville       17-09.50  
 16 Widener, Caleb               Abingdon              17-02.25  
 17 McGruder, Kevin              Charlottesville       16-11.25  
 18 Mihelich, Justin             Staunton River        16-06.00  
 19 Mooney, John                 Byrd, William         16-02.50  
 20 George, Andrew               Cave Spring           15-08.25  
 21 Dove, Ross                   Blacksburg            15-06.50  
 22 Owens, Chaz                  Abingdon              15-06.00  
 23 Hogue, Tecquin               Halifax County        15-03.25  
 24 Delaware, DeAndre            Halifax County        15-03.00  
 25 Guyes, Adam                  Cave Spring           15-01.50  
 26 Forbes, Marsan               Blacksburg            14-10.75  
 27 Gude, Zach                   Cave Spring           14-01.50  
 
Event 25  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evans, Francesca             Cummings              35-03.00  
  2 Baker, Jamiecka              Rustburg              34-05.25  
  3 Blunt, Sophia                Greenbrier Chris      33-05.25  
  4 Coffey, Crishonda            Armstrong             33-04.75  
  5 Boyd, Mikayla                Halifax County        32-10.50  
  6 Mercer, Dana                 Liberty Christia      32-07.25  
  7 Bostwick, Brittany           Christiansburg        32-04.00  
  8 Jordan, Jessica              Charlottesville       31-11.00  
  9 Azar, Reema                  Cave Spring           31-09.00  
 10 Burrell, Latifa              Armstrong             31-00.00  
 11 Cole, DaShawna               Halifax County        29-06.00  
 12 Pannell, Tyiesha             Halifax County        28-04.50  
 13 Brandon, Verlisha            Halifax County        28-03.25  
 14 Thompson, Maggie             Roanoke Catholic      27-05.25  
 15 King, Haley                  Roanoke Catholic      27-04.75  
 16 Sallada, Leah                Greenbrier Chris      26-03.25  
 -- Perrin, Alice                Cave Spring                 ND  
 
Event 26  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rice, Kenny                  Nansemond-Suffol      42-00.75  
  2 Calloway, Xavier             Heritage (Ly)         41-03.50  
  3 Johnson, David               Charlottesville       40-07.25  
  4 Hudson, Travis               Christiansburg        40-02.50  
  5 Sterling, Reginald           Charlottesville      J40-02.50  
  6 Boyd, Terrance               Halifax County        39-07.50  
  7 Byrd, Craig                  Halifax County        39-02.00  
  8 Pendergraft, Benjamin        Staunton River        39-00.50  
  9 Kleiner, Joey                Blacksburg            38-10.00  
 10 Robinson, Richard            Broadway              36-09.00  
 11 Bacon, Tre                   Christiansburg        35-11.25  
 12 Parker, Raymond              Charlottesville       35-07.00  
 13 Delaware, DeAndre            Halifax County        34-07.25  
 14 Taylor, Gabriel              Franklin County       33-10.25  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lillie, Reid                 Heritage (Ly)         37-02.00  
  2 Washington, Valerie          Charlottesville       32-03.25  
  3 Crennel, Shanese             Fleming, William      30-07.25  
  4 Blassingame, Tiffany         Christiansburg        30-07.00  
  5 Miller, Rebekah              Staunton River        30-01.00  
  6 Hamlett, Breanna             Halifax County        28-10.50  
  7 Brown, Tasha                 Rockbridge            28-06.50  
  8 Bennett, Selena              Blacksburg            27-11.00  
  9 Barbeur, Uniqua              Broadway              27-01.25  
 10 Rotche, Lindsay              Blacksburg            26-03.25  
 11 Perry, Desiree               Heritage (Ly)         25-10.75  
 12 Staley, Porsha               Polk County           25-09.25  
 13 Sowell, Imani                Cave Spring           25-02.25  
 14 Jackson, Brittany            Prince Edward         25-00.75  
 15 Dean, Kellie                 Broadway              25-00.50  
 16 Intolubbe-Chimil, Abaiga     Charlottesville       24-07.25  
 17 Campbell, Ashlyn             Fleming, William      23-11.50  
 18 Frye, Champrea               Charlottesville       23-10.50  
 19 Morgan, shawnice             Appomattox Count      23-10.00  
 20 Amkaya, Deborah              Blacksburg            23-08.25  
 21 Stinnette, Cynthia           Byrd, William         23-06.75  
 22 Jones, Keely                 Blacksburg            23-04.00  
 23 Kingery, Kara                Byrd, William         23-03.00  
 24 Jackson, Kayla               Appomattox Count      22-08.50  
 25 Pannell, Ashley              Nelson County         21-10.50  
 26 Whitaker, Alicia             Blacksburg            21-01.50  
 27 Fielder, Bethany             Staunton River        21-01.25  
 28 Anderson, Bailey             Greenbrier Chris      17-11.50  
 29 Humbles, Laquil              Appomattox Count      17-11.00  
 30 Line, Katie                  Roanoke Catholic      17-05.50  
 31 Wilson, Dominque             Byrd, William         16-05.50  
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Turner, Raheim               Charlottesville       50-11.00  
  2 Allen, Stephen               Charlottesville       50-00.75  
  3 Songer, Matt                 Pulaski County        43-07.25  
  4 Ramsey, Tanner               Polk County           43-01.00  
  5 Dickerson, Josh              Nelson County         40-07.25  
  6 Cabell, Christopher          Nelson County         39-01.00  
  7 Bingham, Cody                Liberty Christia      38-11.50  
  8 Hubbard, Keon                Appomattox Count      38-08.50  
  9 Thompson, AJ                 Byrd, William         38-00.50  
 10 Holland, Tedrick             Washington, G.        37-05.50  
 11 Riddle, Tori                 Polk County           37-04.00  
 12 Harris, Daiquan              Charlottesville       36-11.75  
 13 Chalmers, Marquese           Washington, G.        36-07.25  
 14 Stone, Charles               Pulaski County        36-04.50  
 15 McDaniel, Kody               Pulaski County        35-11.75  
 16 Taylor, Nick                 Rustburg              35-11.00  
 17 Polk, Quentin                Halifax County        34-08.00  
 18 Connor, Brice                Byrd, William         34-01.25  
 19 Epps, Tony                   Charlottesville       33-05.75  
 20 Bird, Nathan                 Nelson County         33-05.00  
 21 Shifflett, Dustin            Charlottesville       33-03.00  
 22 Rader, Nathan                Blacksburg            32-09.00  
 23 Bailey, Antonio              Halifax County        31-09.00  
 24 DeSilvey, Nicholas           Staunton River        30-11.00  
 25 Ball, Owen                   Blacksburg            30-09.00  
 26 Church, Sean                 Pulaski County        30-03.75  
 27 Baker, Brandon               Broadway              29-09.50  
 28 Posich, Jacob                Greenbrier Chris      26-09.00  
 29 Sternfeld, Ben               Blacksburg            26-03.50  
 30 Anderson, Philip             Cave Spring           26-01.00  
 31 Terrell, Eli                 Byrd, William         25-05.00  
 32 Witherspoon, Josh            Pulaski County        24-09.50  
 33 Knowles, Jake                Byrd, William         21-08.00  
 34 Plunkett, Grant              Byrd, William         20-06.50  
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Church, Michelle             Bassett               11:49.29  
  2 Caffrey, Dierdre             Henry, Patrick (      11:54.35  
  3 Corbo, Allison               Broadway              12:21.41  
  4 Thrasher, Chelsea            Abingdon              12:27.71  
  5 Demmerle, Amanda             Greenbrier Chris      13:12.92  
  6 Muller, Kachina              Henry, Patrick (      13:15.08  
  7 Quigg, Sarah                 Liberty Christia      13:36.09  
  8 Mitchell, Miranda            Rustburg              13:40.96  
  9 Coleman, Cristen             Liberty Christia      13:53.77  
 10 Yeatts, Emily                Byrd, William         14:23.78  
 
Event 30  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carter, George               Blacksburg             9:29.44  
  2 Bailey, Michael              Greenbrier Chris       9:33.11  
  3 Locasio, Frank               Blacksburg             9:52.05  
  4 Howard, Matt                 Blacksburg             9:55.41  
  5 Seymour, Cody                Cave Spring            9:56.30  
  6 Leffell, Nick                Byrd, William          9:57.35  
  7 O'Connor, Kevin              Byrd, William         10:00.09  
  8 Woodford, Patrick            Henry, Patrick (      10:04.59  
  9 Noegel, Anthony              Blacksburg            10:05.56  
 10 Tolton, George               Abingdon              10:14.37  
 11 Smith, Andrew                Cave Spring           10:16.83  
 12 Link, Nick                   Blacksburg            10:20.29  
 13 Paultre, Hartnel             Henry, Patrick (      10:21.02  
 14 Hartley, Ray                 Blacksburg            10:32.86  
 15 Gifford, Michael             Abingdon              10:33.27  
 16 Fisher, Trey                 Liberty Christia      10:36.93  
 17 Hinchey, Colby               Abingdon              10:40.07  
 18 Armstrong, Hayes             Abingdon              10:51.57  
 19 Deyerle, Sean                Henry, Patrick (      10:52.71  
 20 Via, Matthew                 Roanoke Catholic      10:58.08  
 21 Tony, Harrison               Henry, Patrick (      10:59.14  
 22 Cook, Tanner                 Abingdon              11:01.22  
 23 Grabaskas, Thomas            Liberty Christia      11:06.51  
 24 Simpson, Sol                 Fleming, William      11:22.31  
 25 Norris, Josh                 Blacksburg            11:28.58  
 26 Studholme, Philip            Abingdon              11:30.33  
 27 Wilson, Nick                 Blacksburg            11:32.74  
 28 Faix, Jason                  Liberty Christia      11:34.47  
 29 Weaver, Darius               Halifax County        11:42.47  
 30 Goldwasser, Ben              Roanoke Catholic      11:43.86  
 31 Eubanks, Thomas              Rustburg              12:02.50  
 32 Black, Ben                   Abingdon              12:04.19  
 33 Gibson, Trey                 Byrd, William         12:05.55  
 34 Burchard, Noah               Broadway              12:06.59  
 35 Wells, Alex                  Blacksburg            12:10.21  
 36 Lauer, Eric                  Polk County           12:27.06  
 37 Schultz, KC                  Appomattox Count      12:36.46  
 38 Walker, Dylan                Polk County           12:53.57